W piątek po godzinie 9 rano zdarzył się wypadek na skrzyżowaniu ulicy Mickiewicza i Brzozowskiego w pobliżu Prokuratury Regionalnej w Szczecinie. Zderzyły się trzy pojazdy, w wyniku czego poszkodowane zostały cztery osoby. Jak się okazało, byli nimi piłkarze, których Skoda uderzyła w bok auta typu SUV marki Hyundai.

"Do szpitala trafiły cztery osoby. Dwóch dorosłych mężczyzn – jeden z urazem głowy i drugi z podejrzeniem urazu miednicy – oraz dwie osoby niepełnoletnie (16- i 17-latek) z powierzchownymi urazami" – poinformowała Paulina Targaszewska, rzeczniczka pogotowia.

W wypadku brali udział piłkarze Pogoni Szczecin

Na oficjalnej stronie Pogoni Szczecin na Facebooku zamieszczono post, w którym poinformowano o kulisach zdarzenia.

"Na ul. Mickiewicza miał miejsce wypadek z udziałem czterech młodych zawodników jadących na trening. Doszło do kolizji. Piłkarze pojechali już na oględziny do szpitala. Na pierwszy rzut oka nie wygląda, by ktokolwiek miał np. złamania, ale dopiero po oględzinach będziemy wiedzieć więcej. Poranny trening zespołu został oczywiście odwołany. W kwestii ewentualnych urazów więcej będzie można powiedzieć później. Przed chwilą krótko rozmawiałem z trenerem, który był na miejscu wypadku. Najważniejsze, że wszyscy są cali" – napisał Krzysztof Ufland, rzecznik prasowy drużyny.

Czworo zawodników, którzy zostali poszkodwani w wypadku jechali na trening, który miał odbyć się zaledwie 4 kilometry od miejsca zdarzenia.

"Poza czterema młodymi zawodnikami nikt z klubu nie brał udziału w kolizji, choć kolejne samochody z trenerami i zawodnikami zatrzymywały się, aby pomóc poszkodowanym" – poinformowano w mediach.

Kto ucierpiał w piątkowym wypadku?

Pogoń Szczecin nie chciał ujawniać, którzy z zawodników zostali poszkodowani w piątkowym wypadku. Dopiero w południe oficjalnie potwierdzono, że byli to: Marcel Wędrychowski, Kacper Kozłowski, Oskar Kalenik i Maciej Żurawski. Ostatni z wymienionych sportowców jako pierwszy opuścił szpital. Pozostałych zostawiono na obserwacji.

Aktualnie Pogoń Szczecin zajmuje 3. miejsce w rozgrywkach PKO Ekstraklasy ze stratą trzech punktów do liderującej Legii Warszawa. Kozłowski, Wędrychowski i Żurawski to reprezentanci Polski w swoich kategoriach wiekowych (kadry do 17 i 19 lat). Z kolei Kalenik regularnie gra w trzeciej lidze, zespole Pogoni II.

Może zainteresuje Cię to: WIELKIE BRAWA! ZWYCIĘSKI WEEKEND W WYKONANIU POLAKÓW W CHAMPIONSHIP

Zobacz także: SZYKUJE SIĘ CIEKAWY TRANSFER! UCZESTNIK LIGI MISTRZÓW CHCE MIEĆ MŁODZIEŻOWEGO REPREZENTANTA POLSKI

Portal "Życie" informował o: ADAM MAŁYSZ ZMIENIŁ SIĘ NIE DO POZNANIA. SŁYNNY SKOCZEK ZACZĄŁ MARTWIĆ SIĘ O SWOJE ZDROWIE