Policja ostrzega przed groźnym oszustwem. Tym razem przestępcy podszywają się pod firmy kurierskie. W fałszywych SMS-ach proszą o dopłatę do paczki. Jeśli klikniesz w ich link, możesz stracić oszczędności całego życia!

Ofiarą groźnego oszustwa stale padają kolejne osoby. Jedną z nich jest mieszkaniec powiatu legnickiego, który według SMS-a miał dopłacić do paczki zaledwie 1 zł.

Kliknięcie w link podany w wiadomości i dokonanie przelewu spowodowało, że jego konto zostało całkowicie wyczyszczone. Stracił blisko 18 tysięcy złotych.

Teraz policja na jego przykładzie uczula Polaków, by z ostrożnością podchodzili do SMS-ów pochodzących z nieznanych źródeł. Opisują jego przypadek w informacji opublikowanej 7 stycznia 2020 roku:

W miniony weekend mieszkaniec powiatu legnickiego dostał SMS-a z prośbą o taką właśnie dopłatę w wysokości 1 zł. Gdy kliknął w podany w wiadomości link i zrobił przelew na "brakującą sumę", stracił blisko 18 tysięcy złotych.

Policja apeluje, by uważać na fałszywe SMS-y z firm kurierskich. Na celowniku przestępców znajdują się przede wszystkim te osoby, które często zamawiają przesyłki. Jednak skala wyłudzeń i oszustw jest tak duża, że funkcjonariusze postanowili ostrzec przed nimi Polaków.

Warto również pamiętać, że oszuści stale modyfikują swoje metody działania, by okradać nieostrożnych użytkowników. Najczęściej w tego typu wiadomościach zamieszczone są linki, które do złudzenia przypominają strony banków czy operatorów płatności.

Groźne jest nie tylko dokonanie przelewu, ale też samo kliknięcie w hiperłącze. Należy zatem dwa razy się zastanowić przed wejściem w link z nieznanego źródła. Warto pamiętać, że w ten sposób możemy narazić nasz telefon na instalację złośliwego oprogramowania, a nasze konto na wyczyszczenie do zera.

Na portalu "Życie" dowiesz się również... DZWONI DO CIEBIE KTOŚ SPOD TEGO NUMERU? ZASTANÓW SIĘ, ZANIM ODBIERZESZ I STRACISZ PIENIĄDZE!

Warto sobie przypomnieć... POLICJA OSTRZEGA PRZED OSZUSTWAMI W WYNIKU KTÓRYCH MOŻNA STRACIĆ WSZYSTKIE OSZCZĘDNOŚCI. NABRAŁO SIĘ JUŻ SPORO POLAKÓW

Portal "Życie" informował także o... POLACY ZAPŁACĄ WIĘCEJ ZA PRĄD, ALE PAŃSTWO OBIECUJE DOPŁATY. ILE BĘDĄ WYNOSIĆ I KIEDY MOŻNA SIĘ ICH SPODZIEWAĆ