Na przyjęcie zorganizowane w królewskiej rezydencji nie zostały wpuszczone media. Opublikowano jedynie zdjęcia z wydarzenia. Parę prezydencką, kiedy wchodzi do Pałacu Buckingham, możemy oglądać na nagraniu wrzuconym na Twitterze. Andrzej i Agata Duda wzięli udział w uroczystośc u boku przywódców państw, jak Donald Trump, Justin Trudeau czy Emmanuel Macron.

Przed wizytą w Pałacu Buckingham Andrzej Duda odwiedził ambasadę Polski w Londynie. Jak informuje Onet, prezydent nominował na stopień generała brygady pośmiertnie pilota pułkownika Franciszka Kornickiego oraz odznaczył Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej 97-letniego pilota Jana Stangreciuka walczącego w II wojnie światowej.

– Dziękujemy za bohaterstwo, za ten widomy znak, który panowie swoją walką i postawą dawaliście, kim są Polacy. Dawaliście od początku do samego końca swojej służby wojskowej świadectwo, że Polacy niezłomnie będą walczyli o wolną i niepodległą ojczyznę, zawsze będą o niej pamiętali i nigdy nie będą szczędzili dla niej krwi, także gotowi przelać krew za wolność innych – powiedział w trakcie uroczystości Andrzej Duda.

W trakcie szczytu NATO przedstawiciele państw członkowskich przedyskutują wiele ważnych dla Sojuszu kwestii. Kluczowe będzie ustalenie wspólnego stanowiska wobec Rosji i Chin. Dyskutowany będzie też stan wzrostu wydatków na obronność oraz kwestia uznania przestrzeni kosmicznej za obszar, w którym możliwe jest prowadzenie operacji militarnych.

Dziś członkowie Sojuszu Północnoatlantyckiego spotkali się w Watford pod Londynem. Obradować będą między innymi nad rolą NATO w walce z terroryzmem oraz przyszłości porozumień dotyczących kontroli zbrojeń.

Przypomnij sobie o… OLŚNIEWAJĄCA AGATA DUDA NA LITWIE. INTERNAUCI ZACHWYCENI STYLIZACJĄ NASZEJ PIERWSZEJ DAMY

Jak informował portal Życie: PAPIEŻ FRANCISZEK WYSŁAŁ SPECJALNĄ DEPESZĘ DO ANDRZEJA DUDY. O CO W NIEJ CHODZIŁO

Portal Życie pisał również o… PAPIEŻ FRANCISZEK PODDAŁ SIĘ TAJEMNICZEJ OPERACJI. MEDIA MIAŁY SIĘ O TYM NIE DOWIEDZIEĆ