Świat zasmuciła informacja o odejściu znanego brytyjskiego szefa kuchni, Gary'ego Rhodesa. Mężczyzna miał dopiero 59-lat. Na razie nie znane są przyczyny jego śmierci. Wiadomo, że w ostatnich chwilach towarzyszyła mu żona.

W wieku 59-lat odszedł znany brytyjski szef kuchni. Mężczyzna zmarł 26 listopada w Dubaju. Od 8 lat Gary Rhodes mieszkał bowiem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Ceniony szef kuchni prowadził tam dwie popularne restauracje: Le Royal Meridien Beach Resort and Spa oraz Grosvenor House Dubai. Przypomnijmy, że Gary Rhodes swoją pierwszą gwiazdkę Michelina otrzymał już w wieku 26 lat.

Polscy widzowie mogą kojarzyć znanego kucharza przede wszystkim z popularnego „MasterChefa”. Mężczyzna wystąpił zarówno w amerykańskiej, jak i w brytyjskiej wersji kultowego już programu.

Występował również w innym światowej sławy programie. Chodzi o „Hell’s Kitchen”, kulinarne reality show.

O śmierci Gary’ego Rhodesa poinformowali jego bliscy w oficjalnym oświadczeniu. To właśnie z niego możemy się dowiedzieć, że w ostatnich godzinach życia była przy nim żona:

Wszyscy jesteśmy pogrążeni w smutku i z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci ukochanego męża, ojca i brata, Gary'ego Rhodesa. Gary odszedł w wieku 59 lat, w ostatnich godzinach życia czuwała przy nim ukochana żona Jennie. Chcemy podziękować wszystkim za okazane wsparcie i prosimy o uszanowanie naszej prywatności w tak trudnym dla nas czasie.

Teraz słynnego kucharza żegnają celebryci z całego świata. Śmierć znanego restauratora skomentował m.in. jego kolega po fachu, Jamie Oliver. Mężczyzna zamieścił na swoim Instagramie fotografię Gary’ego Rhodesa. Podpisał ją:

Gary był wspaniałym szefem kuchni i niesamowitym ambasadorem brytyjskiej kuchni. Był dla mnie wielką inspiracją, gdy byłem młodym szefem. Z elegancją i poczuciem humoru zmieniał wizerunek współczesnej brytyjskiej kuchni. Spoczywaj w pokoju.

Portal "Życie" informuje również... KASIA KOWALSKA TRAFIŁA DO SZPITALA. SPRAWA JEST POWAŻNA, ODWOŁAŁA SWOJE KONCERTY

Warto sobie przypomnieć... W ŻADNYM WYPADKU NIE PRZECHOWUJ ZIEMNIAKÓW W TEN SPOSÓB. MOŻESZ STRACIĆ ZDROWIE

Na portalu "Życie" dowiesz się także... ODPADŁ Z "MASTERCHEFA" PO TYM, JAK ZASŁABŁ NA PLANIE. TERAZ WYRZUCONY UCZESTNIK ZABIERA GŁOS