Dawny monopolista Orange Polska rozpoczął właśnie rozmowy ze związkami zawodowymi. Mają dojść do porozumienia w kwestii redukcji zatrudnienia, którą marka zamierza przeprowadzić w ciągu dwóch najbliższych lat.

Lata 2020-2021 mogą okazać się niezwykle trudne dla pracowników Orange Polska. W poniedziałek ruszyły bowiem rozmowy zarządu firmy oraz przedstawicieli związków zawodowych na temat nadchodzącej redukcji etatów.

W trakcie rozmów określone zostaną warunki umowy społecznej, która ureguluje planowane zmiany. Zawarta w niej zostanie m.in. liczba osób, które będą mogły skorzystać z programu dobrowolnych odejść. W kończącym się właśnie dwuletnim okresie obowiązywania poprzedniej umowy skorzystać z nich mogło 2680 osób.

Wiadomo również, że w umowie określona zostanie także wysokość wynagrodzeń zasadniczych oraz nowe zasady naliczania premii. W dokumencie najprawdopodobniej znajdzie się też zapis o kontynuacji programu „przyjazne środowisko pracy”, bowiem z taką właśnie propozycją wyszedł operator.

Wojciech Jabłczyński, rzecznik Orange Polska, nie chce na razie zdradzać skali planowanej redukcji zatrudnienia. W tej chwili nie może również przedstawić wysokości zaplanowanych podwyżek. Związki zawodowe poinformowały jednak, że minimalne wynagrodzenie brutto od 1 stycznia wyniesie 3 tys. zł.

Jean-Francois Fallacher, prezes Orange Polska, już zapowiedział, że przyszły rok będzie rokiem cięcia kosztów. Planowane zwolnienia to kolejne tego typu działania w ciągu ostatnich lat.

Pod koniec września popularna marka zatrudniała 12,57 tys. osób, czyli aż o 2,36 tys. mniej niż w roku 2017 i niemal o 6 tys. mniej niż w 2014 roku. To reedukacja aż o 30 proc.!

W tej chwili Orange Polska nadal jest największym pracodawcą wśród polskich firm telekomunikacyjnych. Warto jednak wspomnieć, że masowe zwolnienia dotyczą całej branży.

Od początku 2019 roku pracę w T-Mobile straciło około 150 osób. Marka zakłada, że w przyszłym roku wynik ten będzie podobny. Oznacza to, że liczba osób zatrudnionych w T-Mobile spadnie poniżej 4 tys.

Portal "Życie" informuje... PRZEŁOMOWY SYSTEM PŁAC. PRACOWNICY MAJĄ DOSTĘP DO WYNAGRODZENIA JESZCZE PRZED "PIERWSZYM"

Warto sobie przypomnieć... KOLEJNE OSOBY PODSZYWAJĄ SIĘ POD POPULARNEGO OPERATORA – WYDANO KOMUNIKAT!

Na portalu "Życie" przeczytasz także... KINGA DUDA ROBI KARIERĘ! POMIMO MŁODEGO WIEKU ZARABIA FORTUNĘ