Meghan Markle postanowiła położyć kres nieprawdziwym informacjom, które regularnie pojawiają się o niej w brytyjskich tabloidach. Oskarża najpopularniejsze brytyjskie brukowce o prowadzenie 3-letniej fałszywej kampanii informacyjnej szkalującej jej wizerunek.

Do Sądu Najwyższego trafiły obszerne dokumenetu przeciwko “Associated Newspapers”, wydawcy “Daily Mail” i “Mail on Sunday” z listą nieprawdziwych historii.

Lista z fałszywymi informacjami o księżnej Sussex

W internecie opublikowano obszerną, liczącą aż 15 stron listę przygotowaną przez prawników Meghan Markle. Znajdują się na niej informacje o wszystkich powództwach sądowych. Okazuje się, że sprawa wytoczona przez księżną Sussex nie dotyczy jedynie jej listu do ojca, ale też wielu innych fałszywych plotek.

Na liście znalazło się między innymi:

  • kłamstwo dotyczące “pełnej” treści listu napisanego przez Meghan Markle do jej ojca, Thomasa Markle,

  • pominięcie kluczowych fragmentów listu, aby nie podważyć informacji o negatywnym stosunku ojca do księżnej Sussex,

  • wyzyskiwanie Thomasa Markle poprzez śledzenie w Meksyku,

  • opublikowanie wielu nieprawdziwych oświadczeń odnośnie baby shower i matki Dorii Ragland,

  • zmyślenie historii o remoncie domu jej i księcia Harry’ego: miedziana łaźna za 5 tysięcy funtów,system wygłuszczający za 500 tysięcy funtów, oranżeria, studio jogi, kort tenisowy i nowe skrzydło w posiadłości,

  • błędne utrzymywanie, że wszystkie powyższe pozycje były opłacane z pieniędzy podatników,

  • historia dotycząca spożywania awokado kojarzone z “morderstwem” i “łamaniem praw człowieka” oraz inna dotycząca jej kuchennego projektu, który powiązano z islamskimi dżihadystami.

Dokumenty sporządzone przez pełnomocników pary książęcej wyjaśniają, że powyższe informacje zostały zmyślone, aby zaszkodzić ich wizerunkowi.

Opublikowano zeznania Meghan Markle ws. ojca

Głównym powodem, dla którego Meghan Markle zdecydowała się pozwać brytyjskie tabloidy jest fakt publikacji listu napisanego przez nią do ojca. Thomas Markle twierdził, że w mediach opublikowano całą treść, jednak jak się okazuje było to nieco ponad połowa pięciostronicowej korespondencji. Artykuły, które zostały wykorzystane do pogorszenia wizerunki księżnej Sussex przyczyniły się do zwiększenia nakładu - wzrósł aż do 936 tysięcy w lutym tego roku.

Prawnicy odpowiedzieli “Associated Newspapers” na prośbę, aby udzielić więcej informacji odnośnie rozszczeń. Napisali, że list miał celowo wprowadzić czytelników w błąd. Dodatkowo przedstawiono sposoby śledzenia Thomasa Markle w okolicy jego domu w Meksyku.

“Powódka nie zezwala, aby wniosek ten mógł być wykorzystany przez pozwanego (czyt. wydawnictwo), jako pretekst do dalszego naruszania jej prywatności.”

Księżna podkreśla, że problem nie dotyczy jej realcji z ojcem, a jedynie tabloidu publikującego fałszywe informacje.

“Roszczenie powódki jest skierowane przeciwko pozwanemu za bezprawne ujawnienie listu i naruszenie praw autorskich, a nie przeciwko jej ojcu.”

Jak twierdzi Meghan Markle w artykułach pojawiły się fałszywe stwierdzenia, że Thomas Markle zadzwonił do księżnej, aby powiedzieć, że nie będzie go na weselu ze względu na problemy zdrowotne. Co więcej oskarżano ją, że nie po ataku serca nie kontaktowała się z ojcem i nie zapewniła mu żadnego wsparcia.

W dokumencie napisano:

“Prawdziwe stanowisko jest następujące: historia opieki nad ojcem powódki oraz poszukiwania rozwiązań wszelkich jego problemów zdrowotnych jest długa. Księżna zapewniła mu szerokie wsparcie finansowe, jak również działała jako główny opiekun babci.

Ojciec nie zadzwonił do niej, aby wyjaśnić, że nie przyjedzie na jej wesele. Jej zespół w Los Angeles zapewnił mu stałe wsparcie, za które on wyraził wdzięczność. Księżna skontaktowała się z nim przed ślubem i starała się go chronić, a także zapewnić, że będzie mógł przyjść na wesele. Nie ignorowała go.”

Liczne fałszywe tytuły prasowe o Meghan Markle

Księżna odnosi się również do przykładów innych artykułów z błędnymi infomacjami. Sprostowała między innymi fałszywe informacje, takie jak to, że pochodzi z dzielnicy zamieszkiwanej przez gangi, popiera terrorystów dżihadu poprzez udział w książce kucharskiej dla ofiar w Grenfell czy zwolniła prywatną sekretarkę lub poprzez swoje zachowanie nakłoniła ją do odejścia.

Daodatkowo skomentowano fałszywe plotki dotyczące baby shower oraz renowacji posiadłości Frogmore Cottage za pieniądze podatników. W tej ostatniej sprawie opublikowano osobny wykaz kłamstw.

Może zainteresuje Cię to: NOWE ZDJĘCIE ARCHIEGO HARRISONA. JEST NAPRAWDĘ UROCZY

Przypomnij sobie o: KSIĘŻNA KATE ORAZ MEGHAN MARKLE STAŁY OSOBNO PODCZAS OBCHODÓW DNIA PAMIĘCI! WYJAŚNIAMY INTERNETOWE SPEKULACJE

Na portalu "Życie" informowaliśmy o: ZMIANY W OZNACZENIACH OPON! TO POWINIEN WIEDZIEĆ KAŻDY KIEROWCA