Dzisiejszej nocy i przez cały jutrzejszy dzień w Polsce będą panować niesprzyjające warunki atmosferyczne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega, że pogoda może stać się niebezpieczna!

IMGW systematycznie informuje o orientacyjnej prognozie pogody i ostrzega społeczeństwo przed możliwością wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Tym razem ostrzeżenie dotyczy przede wszystkim południa Polski. To właśnie tam może bowiem pojawić się bardzo silny wiatr. Momentami będzie osiągał prędkość nawet 80 kilometrów na godzinę.

Synoptycy ostrzegają, że w najbliższych dniach warto nasłuchiwać komunikatów. IMGW może bowiem wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Takie ostrzeżenie wydawane jest w momencie, gdy Instytut przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą spowodować straty materialne, a także zagrożenie zdrowia i życia.

W piątek niekorzystne warunki atmosferyczne będą panować zwłaszcza w województwie dolnośląskim (w drugiej połowie nocy z piątku na sobotę), a także w województwach śląskim i małopolskim (od drugiej połowy nocy z piątku na sobotę do godzin wieczornych w sobotę).

Wiatr będzie szczególnie groźny w obszarze Podgórza Sudeckiego i Sudetów, a także w rejonach podgórskich.

Z kolei w sobotę ostrzeżeń pierwszego stopnia przed silniejszymi porywami wiatru może pojawić się jeszcze więcej. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zakłada możliwość wydania alarmów dla województwa dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego.

Niebezpiecznie może zrobić się zwłaszcza na obszarze Przedgórza Sudeckiego i Sudetów. Wiatr w porywach będzie tam osiągał prędkość 80 kilometrów na godzinę.

O tym warto przeczytać na portalu "Życie"... KONIEC CIEPŁEJ JESIENI! NADCHODZI PRAWDZIWE ZAŁAMANIE POGODY

Portal "Życie" informuje... ZIMA DAŁA POPALIĆ MIESZKAŃCOM! ZABLOKOWANE DROGI, SZPITAL ODCIĘTY OD ŚWIATA

Warto sobie przypomnieć... NAUKOWCY ODKRYLI NOWĄ CHOROBĘ! MILIONY OSÓB POWINNY SIĘ PRZEBADAĆ