Synoptycy zapowiadają załamanie pogody. Czy to już koniec ciepłych dni w kraju i czas na zimowe ubrania?

Prognozy pogody na najbliższe dni nie napawają optymizmem. Wszystko to, za sprawą zapowiadanych opadów atmosferycznych i dużo niższych temperatur. O ile, w ostatnich dniach mogliśmy cieszyć się słońcem, o tyle, już pod koniec tygodnia pogoda ulegnie stopniowej zmianie.

Zobacz także: KSIĘŻNA KATE W STROJU KSIĘŻNEJ DIANY! ZOBACZ, CO ZAŁOŻYŁA ŻONA KSIĘCIA WILLIAMA

Synoptycy zapowiadają, że o temperaturze przekraczającej 25 stopni Celsjusza możemy na razie zapomnieć. Powodem załamania pogody jest niż, napływający z północnego Atlantyku i Wysp Brytyjskich do naszego kraju.

Za jego sprawą, pogoda szczególnie pogorszy się na zachodzie i północy kraju, gdzie pojawią się zachmurzenia i przelotne opady deszczu. Natomiast południowa i wschodnia część Polski nadal może spodziewać się letnich temperatur, sięgających nawet do 22 stopni.

Zobacz także: TVP BEZ JACKA KURSKIEGO? TRWA DYSKUSJA NA NOWOGRODZKIEJ

Złe wieści czekają jednak na nas, pod koniec miesiąca. Ostatnie dni października mają przynieść znacznie niższe temperatury, w nocy spadające poniżej zera. Z kolei w ciągu dnia, słupki rtęci będą wskazywać od 1 do 3 stopni.

Takie temperatury mogą być zapowiedzią zbliżającej się zimy. A mieszkańcy wschodniej części kraju muszą być przygotowani nawet na opady deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu.

Źródło: „Pikio.pl”