Od kilku godzin Dworzec Główny w Krakowie jest całkowicie sparaliżowany. Pociągi łapią gigantyczne opóźnienia, a pasażerowie nie mają jak wrócić do swoich domów. Niektóre składy są opóźnione nawet o kilka godzin.

Przyczyną tych problemów jest brak zasilania. W nocy krakowski Dworzec Główny został bowiem na kilka godzin odcięty od prądu. To wystarczyło, by w rozkładzie jazdy pociągów zapanował całkowity chaos.

Zniecierpliwieni pasażerowie szybko zalali sieć informacjami o tym, co dzieje się na krakowskim dworcu. Na pociąg oczekiwał m.in. Bogusław Sonik, poseł PO. Mężczyzna napisał na Twitterze:

Z krakowskiego dworca PKP nie odjeżdża żaden pociąg. Brak informacji dlaczego

Choć zasilanie budynku Dworca Głównego w Krakowie udało się przywrócić około godziny 7 rano, setki pasażerów jeszcze długo nie dotrą do swoich domów. Pracownicy PKP ostrzegają, że utrudnienia w ruchu pociągów mogą potrwać jeszcze przez wiele godzin.

Nie wiadomo, czy obecne utrudnienia związane są z pracami modernizacyjnymi, które PKP przeprowadzało w nocy. Już wczoraj jednak część pociągów była przekierowywana na trasy z pominięciem stacji Kraków Główny. Na odcinku Kraków Główny - Kraków Batowice wprowadzono nawet zastępczą komunikację autobusową.

Obecną sytuację wyjaśnia Piotr Hamarnik z Zespołu Prasowego PKP PL na antenie RMF FM:

Odprawiamy wszystkie pociągi dalekobieżne. Są natomiast duże zmiany w rozkładowej jeździe pociągów. Do godzin południowych będziemy starali się to przywracać do naturalnego biegu.

W tej chwili tłumy zniecierpliwionych pasażerów kłębią się w budynku dworca. Ludzie stale nasłuchują informacji o swoich składach i planowanym przywróceniu połączeń. Opóźnienia niektórych pociągów sięgają nawet 160 minut.


Portal "Życie" informuje... NIESZCZĘŚLIWE ZAKOŃCZENIE WYJAZDU INTEGRACYJNEGO. UCZESTNIK NIE WRÓCIŁ JUŻ DO DOMU

Przypomnijmy sobie... PKP POWINNO SPALIĆ SIĘ ZE WSTYDU. UPOKORZYLI POLKĘ I JEJ NIEPEŁNOSPRAWNE DZIECKO

Na portalu "Życie" dowiesz się również... DZIECI POGRYZIONE PRZEZ PLUSKWY W POCIĄGU! PKP NIE WIDZI PROBLEMU!