Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z silnymi opadami deszczu. Alert obowiązuje na razie w dniu dzisiejszym. Został wydany dla dwóch województw: małopolskiego i podkarpackiego.

Synoptycy IMGW ostrzegają przed niebezpieczną aurą, jaka dotknie część kraju w środę. Informację o tym podało TVN24. Jak na razie zdecydowano się na wydanie żółtego alertu związanego z intensywnymi opadami deszczu.

Ostrzeżenia dotyczą województwa małopolskiego. W jego granicach zwłaszcza powiatu nowosądeckiego, gorlickiego i Nowego Sącza.

Dla województwa podkarpackiego są to powiaty: jasielski, krośnieński, brzozowski, sanocki, leski, przemyski, bieszczadzki, Krosno i Przemyśl.

W czasie obowiązywania ostrzeżenia spaść może od 30 do 40 litrów deszczu na metr kwadratowy. Synoptycy prognozują opad określany jako od umiarkowanego do silnego natężenia.

Opadów można spodziewać się dziś również na północy kraju, jednak nie będą one stanowiły zagrożenia. W centralnej części kraju słońce będzie nieznacznie wyłaniać się zza chmur.

Temperatury od 8 – 9 stopni na północy kraju. Do 12 – 13 stopni na południu Polski. Najcieplej, bo 14 stopni, będzie dziś we Wrocławiu.

Zimno potrafi zaskoczyć! Zobacz: METEOROLODZY POINFORMOWALI O REKORDZIE ZIMNA TEJ JESIENI! TERMOMETRY WSKAZAŁY -26,4 STOPNIA!

Syn królowej Elżbiety II nie zdobędzie przez to więcej sympatii poddanych: CIEMNE CHMURY NAD KSIĘCIEM KAROLEM! CHODZI O FALSYFIKATY