6 września weszła w życie nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Samorządy mają od tej daty rok na wprowadzenie zmian w lokalnym prawie dotyczącym gospodarowania odpadami. Dla większości z nas wiąże się to z poważnymi podwyżkami opłat śmieciowych.

Jak informuje Interia, większość samorządów już od 1 stycznia 2020 r. zmieni system naliczania opłat za wywóz śmieci. W niektórych z nich można spodziewać się nawet dwukrotnego wzrostu ceny. Jeśli w danej gminie zostaną zmienione przepisy zgodnie z nowelizacją, jej mieszkańcy nie będą mogli zadeklarować, że nie segregują śmierci.

Mieszkańcy każdego gospodarstwa domowego w Polsce będą musieli teraz segregować opady. Za niedostosowanie się do przepisów grozić będzie opłata sankcyjna wynosząca od dwukrotności do czterokrotności opłaty podstawowej.

Wzrost opłaty śmieciowej będzie dla większości mieszkańców samorządów mocno zauważalny. Na przykład w Łodzi dotychczas mieszkańcy, którzy deklarowali, że segregują opady płacili 13 złotych. Teraz wszyscy będą płacić 24 złote.

Z kolei w Kielcach nieoficjalnie mówi się o podwyżce z 9,5 złotego do około 20 złotych. Mieszkańcy Góry Kalwarii doświadczyli już wzrostu opłat. Od maja płacą tam stawkę maksymalną, która wynosi 33,86 zł.

Wyższe opłaty śmieciowe, to nie jedyne podwyżki jakie czekają Polaków w najbliższych miesiącach: PODWYŻKI CEN OD 1 STYCZNIA. OBEJMĄ WIELE RÓŻNYCH PRODUKTÓW I NIE DA SIĘ OD NICH UCIEC!

Wobec wzrastających kosztów życia, warto sprawdzić, czy bank nie powinien nam zwrócić naszych pieniędzy: BANK PRZETRZYMUJE TWOJE PIENIĄDZE, A TY MOŻESZ NAWET O TYM NIE WIEDZIEĆ! MOŻE TEŻ ODZYSKASZ NIEMAŁĄ SUMKĘ?

Joanna Tec