Wspaniałe wieści dla wszystkich dzieci z Warszawy! To już pewne, niebawem ruszy kolejna edycja “Zimy w Mieście”. Wszystkie chętne dzieci mogą się już zapisać. O co chodzi?

W Warszawie od wielu lat odbywają się półkolonie zimowe nazwane “Zimą w Mieście”. Polegają one na organizacji zajęć dla dzieci podczas ferii zimowych.

Z uwagi na trwającą od miesięcy pandemię koronawirusa do końca nie było pewne, czy tegoroczna edycja się odbędzie. W piątek jednak zapadła decyzja pozytywna. “Zima w Mieście” potrwa od 4 do 15 stycznia z uwzględnieniem reżimu sanitarnego.

Trzeba się pospieszyć!

Oznacza to pewne ograniczenia, np. Fakt, że w zajęciach mogą wziąć udział jedynie dzieci z klas I – IV. Ponadto, półkolonie będą organizowane w 90 placówkach, a w zajęciach w każdej z nich nie może wziąć udział więcej niż 12 osób.

Obowiązuje zatem zasada “kto pierwszy, ten lepszy”! Ratusz zachęca więc do zapisów, które trwają od wczoraj, 7 grudnia do 11 grudnia. Po zakwalifikowaniu się dziecka na zajęcia rodzice zobowiązani są uiścić opłatę za wyżywienie, a także opiekę.

fot. www.srodmiescie.warszawa.pl