Najnowsze informacje prosto z Warszawy. Strajki na ulicach miasta trwają w najlepsze. Do protestujących kobiet dołączają także inni. Już niebawem kolejna duża demonstracja – o co chodzi?

Jak wiadomo, w Polsce zarówno w Warszawie, jak i w setkach innych miast od 22 października trwają Strajki Kobiet, które są odpowiedzią na niespodziewaną decyzję Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego.

Kobiety zaczęły walczyć o swoje prawa, tym samym motywując do działania także inne grupy broniące swoich racji. W związku z tym na ulicach stolicy pojawiali się już taksówkarze, rolnicy czy kierowcy autobusów. Niebawem dołączą kolejne grupy osób.

Kolejne duże strajki

Na dziś, 7 grudnia organizatorki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zapowiedziały kolejny przemarsz ulicami miasta, który - wedle ich słów - będzie miał charakter artystyczny.

W środę zaś, 9 grudnia odbędzie się “Spacer dla przyszłości” zorganizowany przez Młodzieżowy Strajk Klimatyczny wraz z protestującymi kobietami.

Ponadto, od 7 do 11 grudnia trwa Ogólnopolski Strajk Edukacyjny będący sprzeciwem wobec Przemysława Czarnka. Organizatorzy zachęcają do nie brania udziału w zajęciach dydaktycznych.

fot. screen youtube