Od pewnego czasu Kancelaria Premiera podejmuje wiele inicjatyw, które mają zadanie ułatwić życie Polakom. O co chodzi tym razem?

Każdy może pomóc!

Jak informuje portal Lelum, wczoraj wieczorem na profilu Kancelarii Premiera na Twitterze pojawił się bardzo ważny komunikat. Sprawa dotyczy trwającej już od pewnego czasu akcji #WspierajSeniora.

Jak się razem okazuje, tym razem chodzi o to, aby młodzi Polacy pomogli seniorom w rozwijaniu ich umiejętności niezbędnych w cyfrowym świecie. Kancelaria Premiera poszukuje wolontariuszy, którzy chętnie wezmą udział w takim programie.

– W imieniu każdego Cyfrowego Wolontariusza Lasy Państwowe zasadzą dodatkowe drzewo na obszarach poklęskowych – dodała Kancelaria Premiera.

Warto dołączyć do akcji!

Jeśli chcemy dowiedzieć się dokładnie o co chodzi w całej akcji to wystarczy wejść na serwis internetowy RP – gov.pl. Tam dokładnie opisana jest cała akcja, która odbywa się w ramach powołanego już jakiś czas temu Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów.

Jak podaje Kancelaria Premiera, do Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów dołączyło już około 10 tysięcy osób. Seniorów, którzy potrzebują pomocy jest natomiast około 11 tysięcy!

Jeśli chcemy zostać Cyfrowym Wolontariuszem niezbędne jest wypełnienie formularza, który znajdziemy na stronie wspierajseniora.pl. Każda osoba, która włączy się w pomoc otrzyma oczywiście certyfikat Cyfrowego Wolontariusza.

Wolontariusze będą odpowiedzialni za pomoc seniorom w zrozumieniu cyfrowego świata, a także w nauczeniu obsługi niezbędnych narzędzi, które umożliwiają niezbędną w obecnych czasach, komunikację na odległość.

Jak informował portal "Życie": PODWYŻKI EMERYTUR I RENT W 2021 ROKU MOGĄ ZASKOCZYĆ! ILE ZYSKAJĄ ŚWIADCZENIOBIORCY

Przypomnij sobie: RACHUNKI ZA PRĄD ZNÓW POJDĄ W GÓRĘ! OKAZUJE SIĘ, ŻE PRAWIE WSZYSCY MUSIMY PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA NOWĄ OPŁATĘ

Portal "Życie" pisał również: ARTYŚCI PRZECHODZĄ BARDZO TRUDNY OKRES W KARIERZE. BRAK WYSTĄPIEŃ PUBLICZNYCH NEGATYWNIE ODBIJA SIĘ W ICH FINANSACH. SZCZERY KOMENTARZ MARYLI RODOWICZ