Szpital tworzony na Stadionie Narodowym w Warszawie ma wystartować z liczbą 300 łóżek dla pacjentów zarażonych koronawirusem. W drugim etapie liczba ta ma zwiększyć się do 500, a docelowo aż do 1000 miejsc. Łóżka zostaną ustawione w salach konferencyjnych zlokalizowanych na stadionie.
Długo zastanawiano się kto pokieruje nowym stołecznym szpitalem. To już pewne- kierownictwo Szpitala Narodowego obejmie Artur Zaczyński- neurochirurg, zastępca dyrektora do spraw medycznych warszawskiego szpitala MSWiA.

Źródło: screen Youtube MedExpress TV
Artur Zaczyński; Źródło: screen Youtube MedExpress TV

Jak donosi portal WP, dr. n. med. artur Zaczyński to specjalista w dziedzinie neurochirurgii, chirurgii kręgosłupa i ratownictwa medycznego.Ma doświadczenie w zespołach reanimacyjnych Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Warszawie, piastował także stanowisko Koordynatora Ratownictwa Medycznego w Warszawie i koordynatora ochrony zdrowia w Urzędzie Miasta St. Warszawy. Ponadto w 2009 roku był Koorynatorem Medycznym na Stadionie Narodowym, gdzie był odpowiedzialny za przygotowanie zabezpieczenia medycznego stadionu w trakcie budowy oraz ponownie przy okazji Euro 2012. Co ważne, Zaczyński nie jest zaangażowany politycznie.

Źródło: screen cskmswia.pl
Źródło: screen cskmswia.pl

To może Cię zainteresować: Odpowiedzialna postawa rodziców po wykryciu koronawirusa. Zadziałali szybciej niż urzędnicy


Warto wiedzieć: Widzowie "Pytania na Śniadanie" są oburzeni. Ważny problem został zupełnie przemilczany przez prowadzących


Bądź na bieżąco z "Życiem": Protest w jednym z warszawskich kościołów. Pojawił się zaskakujący transparent