Rzecznik stołecznego Ratusza, Karolina Gałecka potwierdziła w rozmowie z Gazetą Wyborczą, że tegoroczny Sylwester został odwołany z powodu sytuacji epidemiologiczną.

Decyzja władz miasta wynika z obowiązujących aktualnie obostrzeń. Nie wiadomo do kiedy będą one utrzymywane w Warszawie, jednakże przygotowania do jednej z największych sylwestrowych imprez w Polsce musiałyby zacząć się dużo wcześniej. Szanse na to, że do końca roku uda się opanować epidemię są nikłe, a Ratusz nie chce ryzykować wydania sporej kwoty na przygotowania imprezy, która się nie odbędzie. Finanse to równoważny do obostrzeń argument za rezygnacją z organizowania tak wielkiej imprezy. Jej koszt to zwykle kilka milionów złotych, którym to organizatorzy (m.in. miasto i telewizja TVN) dzielą się między sobą. Tegoroczne wpływy z podatków są dużo niższe, a Warszawa boryka się z niedoborem środków. Biorąc to pod uwagę, wydatkowanie pieniędzy na Sylwestra byłoby ekstrawagancją- cytuje portal WawaInfo.

Warszawa to nie jedyne duże polskie miasto, które ogłosiło rezygnację z sylwestrowej fety. Wcześniej taką decyzję przekazały już władze Poznania.

O tym pisaliśmy ostatnio: W wieku 90 lat odszedł ceniony aktor Operetki Warszawskiej. Miał koronawirusa


To może Cię zainteresować: Na sobotnim proteście branży fitness w Warszawie posypały się mandaty. Za co policja karała uczestników


Warto wiedzieć: Komendant Stołeczny Policji w szpitalu. Ma zapalenie płuc. Potwierdzono zarażenie COVID-19