Już niebawem fiskus może całkowicie odebrać ochotę na organizowanie i uczestniczenie w wyjazdach integracyjnych. Według najnowszej interpretacji przepisów, nowe regulacje dotyczyć będą osób będących na samozatrudnieniu.

Właściciele firm, którzy organizują imprezy integracyjne, powinno najpierw sprawdzić, czy nie była na nich obecna żadna osoba działająca na zasadzie samozatrudnienia – tak wynika z najnowszych przepisów Urzędu Skarbowego. Fiskus ustalił, że w przypadku udziału takiej osoby w zabawie, pracodawca nie będzie mógł sobie odliczyć tego faktu.

,,Rzeczpospolita” poinformowała, że odliczenia są możliwe tylko wtedy, gdy w imprezie biorą udział pracownicy na etacie lub ich rodziny. Nowe przepisy są dość dużym zaskoczeniem, tym bardziej, że przed dwoma laty Krajowa Administracja Skarbowa przekonywała do zupełnie innych zapisów.

Wówczas padło przekonanie, że ,,podwykonawcy, pomimo prowadzenia działalności gospodarczej, stanowią stały element całego zespołu”. Za zmianę przepisów odpowiedzialny jest dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej. Rzecz jasna na takich regulacjach mogą najbardziej stracić przedsiębiorcy, którzy mają w praktyce organizację takich imprez. Może to być spowodowane niechęcią do ,,kłopotów ze skarbówką”.

Zobacz także: OGROMNA AWARIA W BANKU W POLSCE. KLIENCI MAJĄ DUŻY PROBLEM

Pisaliśmy również o: NOWE PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO. WEJDĄ W ŻYCIE JUŻ W LISTOPADZIE!

Źródło: „Money.pl”