Dla wielu latanie samolotem nie należy do najprzyjemniejszych. Strach, który odczuwa pasażer nierzadko wywołuje atak paniki. Z taka sytuacja spotkali się pasażerowie lotu linii British Airways, lecącego z Londynu do stolicy Arabii Saudyjskiej.

Jak podaje Wirtualna Polska tech, pasażer, który dostał ataku paniki próbował otworzyć drzwi ewakuacyjne samolotu, krzycząc przy tym "Wypuśćcie mnie. Chce się stąd wydostać".

Próbujący podciągnąć dźwignie drzwi ewakuacyjnych, spanikowany pasażer został obezwładniony przez obsługę i innych pasażerów samolotu.

- Nasz personel pokładowy zaopiekował się klientem, który podczas lotu dostał ataku paniki. Przepraszamy za wszystko, co przestraszyło naszych klientów - powiedział rzecznik British Airways.

Na szczęście zachowanie mężczyzny dało się opanować. Pasażer ostatnie minuty lotu spędził spokojnie siedząc na swoim miejscu.

Drzwi w samolocie. Dlaczego nie da się ich tak łatwo otworzyć?

Jak zdradza profesor nadzwyczajny inżynierii kosmicznej na University of the West of England Steve Wright, drzwi zabezpieczone są przez zamki, którymi można sterować z kabiny pilota.

Widzicie tę wielką klamkę na drzwiach? No właśnie. Dopiero gdy samolot wyląduje usłyszycie jak pilot mówi: "Można otworzyć drzwi". To jedyny moment, w którym kierujący samolotem daje pasażerom możliwość wydostania się z maszyny. W innym wypadku, jest to po prostu niemożliwe.

Przypomnij sobie o… PASAŻER UDAWAŁ PILOTA SAMOLOTU, ŻEBY LATAĆ ZA DARMO. WPADŁ DOPIERO PO PÓŁ ROKU

Jak informował portal Życie: SAMOLOT ZMUSZONY DO SZYBKIEGO LĄDOWANIA. NIE UWIERZYSZ, CO TEN PASAŻER CHCIAŁ ZROBIĆ! [WIDEO]

Portal Życie pisał również o… NASTOLETNIA WIKTORIA OD DWÓCH TYGODNI NIE DAJE ZNAKU ŻYCIA. ZA JEJ ZNIKNIĘCIE MOŻE BYĆ ODPOWIEDZIALNY TEN MĘŻCZYZNA