Kolejny polski szpital ogłasza kryzys. Tym razem Brzeskie Centrum Medyczne przedstawia swoją złą sytuację, zaznaczając, że niebawem może zabraknąć pieniędzy na podstawowe wydatki. Dyrekcja zaznacza, że problem nie jest nowy. 

Zadłużenie Brzeskiego Centrum Medycznego sięga kwoty 19 milionów złotych. Niezwłocznie szpital powinien spłacić 5,3 mln zł, ale skąd placówka ma wziąć na to pieniądze?

Największe długi zaciągnięto wobec firmy cateringowej, co w przyszłości może skutkować tym, że pacjentom nie będą wydawane posiłki.

Zobacz także: AGNIESZKA KACZOROWSKA CZARUJE WYGLĄDEM. TAKA FORMA TUŻ PO CIĄŻY!

Jedyną szansą na uratowanie szpitala jest pożyczka z Banku Gospodarstwa Krajowego.Bank jej jednak nie udzieli, dopóty, dopóki nie zostaną rozpoczęte działania mające na celu poprawę kryzysowej sytuacji.

Taki plan powinna wystosować rada powiatu, która w tym przypadku nie akceptuje pomysłów nowego dyrektora. Mianowicie nowy dyrektor, pełniący tę funkcję od sierpnia br., planuje zamknięcie nierentownych oddziałów.

Zobacz także: WIEDZIELIŚCIE, ŻE KASIA CICHOPEK MA BRATA? ALEŻ Z NIEGO PRZYSTOJNIAK!

Na 16 października zaplanowano posiedzenie specjalnej komisji zdrowia, która ma debatować nad poprawą sytuacji brzeskiej placówki. Jeśli nie dojdzie do porozumienia w sprawie zaciągnięcia pożyczki, szpital będzie trzeba zamknąć.

Wówczas pacjenci będą musieli szukać innego punktu pomocy medycznej. A zamknięty szpital będzie kolejnym dowodem bezradności polskiej służby zdrowia.

Źródło:”Fakt24″