Aura ostatnich dni nie nastraja optymistycznie. Jeszcze kilka dni temu prognozy zapowiadały poprawę pogody, jednak znów pojawiły się pilne ostrzeżenia IMGW.

Ostatnie prognozy pogody nie cieszą Polaków. Wielu z nas wciąż liczy na złotą polską jesień, ciepłe i słoneczne dni. Ale przewidywania meteorologów zaskakują.

Zobacz także: OTO PRZYSZŁE EMERYTURY. POLSKA Z NAJNIŻSZYM WYNIKIEM W EUROPIE

Wg przewidywań weekend i kolejne dni miały być ciepłe i słoneczne, temperatura miała wzrastać. Tymczasem IMGW ostrzega, że od piątku można spodziewać się wyjątkowo silnego wiatru.

I chociaż dzisiejszy dzień rozpoczął się słonecznie, wiatr wzmaga się i daje przedsmak tego, co czeka mieszkańców większości kraju w najbliższym czasie. Będzie niebezpiecznie, nad częścią kraju pojawi się również deszcz. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas jazdy samochodem. Silny wiatr zapowiadany przez meteorologów może przyczynić się do zniszczeń i stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi i zwierząt.

Zobacz także: BAJECZNE BABY SHOWER JOANNY KRUPY!

Najgorsze warunki przewiduje się w województwach pomorskim, małopolskim i podkarpackim. Służby pomocowe apelują o ostrożność i rozwagę. Jest bardzo prawdopodobne, że zostaną wydane alerty pierwszego stopnia. Na tę chwilę nie wiadomo dokładnie których rejonów będą dotyczyły.

Źródło: „pikio.pl”