Ryszard Petru nie skreśla powrotu do polityki. Wcześniej ogłosił, że wróci do biznesu. Wszystkiego dowiemy się najszybciej 12 listopada.

Ryszard Petru to założyciel oraz były lider Nowoczesnej, a także lider Teraz!. Był gościem w programie Tomasza Lisa i opowiedział o tym, co planuje w przyszłości.

Już kilka miesięcy temu mówił, że nie weźmie udziału w wyborach parlamentarnych, choć w „Newsweeku” zaznaczał, że „miał ochotę powalczyć” w kampanii wyborczej.

– Podjąłem decyzję, że nie będę startował w wyborach w 2019 r. Jeśli polityk nie ma możliwości oddziaływania na rzeczywistość, to po co ma startować w wyborach? – mówił dla „Dziennika Gazety Prawnej”.

– Byłem zaskoczony, jak mało się działo w tej kampanii de facto do początku września. Pamiętam, że w sierpniu (2015 r), pomimo tego, że były wakacje, kampania była na pełnych obrotach. We wrześniu była bardzo szybka jazda, konfrontacja – komentował.

Wyjaśnił, że „wróci do biznesu”. Jak powiedział, jest „przed ogłoszeniem tego, co chce ogłosić” – a wszystkiego mamy dowiedzieć się 12 listopada, czyli w dzień pierwszego posiedzenia Sejmu oraz Senatu nowej kadencji.

– Odchodzi pan z polityki na amen? – spytał Tomasz Lis.

– Nie znam słowa amen. Teraz wychodzę, ale nie ma słowa amen – mówił Petru.

Jesteś ciekawy, jakich zagranicznych obywateli najchętniej przyjmuje Polska? POLSKA LIDEREM W LICZBIE POZWOLEŃ NA POBYT DLA OBCOKRAJOWCÓW. KTO NAJCZĘŚCIEJ CHCE ZAMIESZKAĆ W NASZYM KRAJU?

Sprawdź nowe zaskakujące informacje z USA! „WYSZŁA PRZED DOM I ZANIEMÓWIŁA” – NIETYPOWE ZDARZENIE W USA

Martyna Piotrowska