Dwa lata temu, kiedy Kora po raz ostatni wystąpiła publicznie, wygłosiła swoje zdanie na temat twórczości Olgi Tokarczuk. Przewidziała, że otrzyma za nią nagrodę Nobla.

Pisarka nie wierzyła w te słowa. Jednak od kilku dni jest oficjalną jej laureatką. Wokalistka wypowiedziała się na temat twórczości Tokarczuk podczas festiwalu Stacja Literatura.

Zobacz także: MURAL Z WIZERUNKIEM KORY ZOSTAŁ ZNISZCZONY!

Podczas festiwalu, Kora zaprezentowała swój tomik poezji „Stoję, czuję się świetnie”. Przemawiała przez godzinę, w trakcie trwania przemówienia zwróciła się do Olgi Tokarczuk.

– Olga, tobie się należy Nobel. My wszyscy o tym wiemy. Cały ten dobry, jasny, fajny kraj. Z dobrą energią, ludzi dobrych, o dobrym sercu, ludzi, którzy zdają sobie sprawę z tego, jakie życie jest krótkie – powiedziała wokalistka.

Zobacz także: „MAM ŚPIWOREK I RĘCZNICZEK, ZAMIESZKAM TUTAJ”. POSEŁ ZOSTAŁ WYPROWADZONY Z URZĘDU PRZEZ POLICJĘ!

Tokarczuk nie kryła wdzięczności za te słowa, jednak nie odbierała ich dosłownie. Trudno jej było uwierzyć, że mogłaby otrzymać taką nagrodę. Tymczasem proroctwo Kory spełniło się i Olga Tokarczuk otrzymała nagrodę Nobla z dziedziny literatury za rok 2018.

Źródło: „pikio.pl”