mBank zdecydował się na zmianę sposobu autoryzacji operacji. Od 5 listopada wprowadzi zmiany dla użytkowników, którzy posiadają smartfony.

mBank zmieni autoryzację operacji, które zlecamy w serwisie internetowym banku. Od 5 listopada użytkownicy aplikacji banku otrzymają aktualizację, która pozwoli im na mobilną autoryzację.

Oznacza to, że osoby, które posiadają aplikację banku, ale póki co autoryzują operacje hasłami SMS-owymi, będą już przełączeni na mobilną autoryzację.

Jak wyjaśnia serwis Cashless, mobilna autoryzacja jest sposobem na potwierdzanie operacji wykonywanych w serwisie internetowym, np. przelewów, przy użyciu powiadomień, które wyświetlają się w aplikacji mobilnej.

Gdy zlecimy transakcję – aplikacja wygeneruje komunikat. Użytkownik musi otworzyć go, zalogować się do aplikacji i wybrać zatwierdzenie lub odrzucenie – wystarczy jedno kliknięcie.

Specjaliści twierdzą, że rozwiązanie jest bardzo dobre dla obu stron – po pierwsze, jest bezpieczniejsze niż hasła SMS-owe, a po drugie – jest tańsze niż SMS-y.

mBank zaznacza, że osoby, które będą przełączone na autoryzację mobilną, będą mogły zmienić ją z powrotem na SMS-y. Jak? Ta opcja będzie dostępna w serwisie internetowym banku.

Klienci, którzy nie korzystają z aplikacji, również mogą dokonywać mobilnej autoryzacji. Służy im do tego aplikacja mBank Token.

Ciekawi Cię, jakie jeszcze zmiany szykują się dla klientów mBanku? Sprawdź tutaj: POPULARNY BANK WPROWADZA ZMIANY W LOGOWANIU. MOŻESZ STRACIĆ DOSTĘP DO KONTA!

Interesujesz się wiadomościami z Polski? Polecamy: POSŁANKA PO ZASKOCZYŁA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO! „JESTEŚMY RODZINĄ!”

Martyna Piotrowska