W dniu meczu z Francją na EURO 2024, Kamil Grosicki, skrzydłowy reprezentacji Polski, ogłosił zakończenie swojej kariery w barwach narodowych. Decyzja ta poruszyła zarówno kibiców, jak i kolegów z drużyny, zwłaszcza że Grosicki pożegnał się w wyjątkowo emocjonalny sposób.


Decyzję o zakończeniu kariery reprezentacyjnej Grosicki ogłosił bezpośrednio przed meczem, podczas spotkania z kolegami z drużyny. Jego przemowa była pełna emocji i wzruszenia, co uwieczniono na nagraniu, które opublikowano na blogu kanału "Łączy Nas Piłka", informuje Super Express.


"Panowie, dzisiaj poinformowałem trenera, że to będzie moje ostatnie zgrupowanie w reprezentacji. 94 mecze, wielka miłość do tych barw i do reprezentowania naszego kraju. Chciałbym podziękować trenerowi i sztabowi, że miałem możliwość być z Wami na mistrzostwach Europy. Dla mnie to była wielka sprawa, zapisałem się jako najstarszy zawodnik w historii, który zagrał na mistrzostwach. Chciałbym podziękować kapitanowi Robertowi i całej drużynie za te lata w reprezentacji," mówił Grosicki.


Grosicki nie krył wzruszenia, mówiąc o swojej decyzji. "Mówiąc o tym, mam dreszcze, emocje. Wiem, ile ten orzełek zawsze znaczył. Będę trzymał za Was bardzo mocno kciuki. Widzę, że ta drużyna naprawdę się odradza i jeszcze będzie miała wiele sukcesów. Zastanawiałem się nad tą decyzją, ale to będzie najlepsza decyzja dla mnie i reprezentacji. Swoje zrobiłem i te lepsze chwile w reprezentacji będę pamiętał na zawsze. Tych gorszych było mniej i jestem z tego dumny," kontynuował.


Kamil Grosicki pozostawia po sobie bogatą historię pełną pamiętnych momentów w reprezentacji Polski. Jego 94 mecze to dowód nie tylko na wytrwałość i talent, ale także na nieustanną miłość do barw narodowych. Grosicki zapisał się w historii jako najstarszy polski zawodnik, który zagrał na mistrzostwach Europy, co jest niezwykłym osiągnięciem.

To też może cię zainteresować: Emocje po meczu z Brazylią. Tomasz Fornal zabiera głos


Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Agnieszka Chylińska ukrywała to 14 lat. Teraz prawda wyszła na jaw