W piątek, 9 lutego, doszło do dramatycznych wydarzeń w jednym z wrocławskich żłobków, które wstrząsnęły społecznością. Dwuletnia dziewczynka, Solomia, została przewieziona do szpitala z poważnymi poparzeniami drugiego stopnia na 18 proc. powierzchni ciała. Rodzice dziewczynki opublikowali informacje o zdarzeniu dopiero teraz, wywołując falę emocji i obaw.


Rodzice Solomii, którzy oddali dziecko do przedszkola Kids&Co, nie spodziewali się, że ich dziecko spotka tak tragiczny wypadek. Mama dziewczynki, pani Alisa, opisuje, że tego dnia tata odwiózł dziewczynkę do przedszkola, a po kilku godzinach otrzymali przerażający telefon informujący o poparzeniach córki, infromuje Fakt.


Po przybyciu na miejsce rodzice zobaczyli, że mała Solomia ma poparzone nogi i pupę, wymagając natychmiastowej pomocy medycznej. Załoga karetki udzieliła pierwszej pomocy w miejscu zdarzenia, a następnie dziewczynka została przetransportowana do szpitala, gdzie lekarze podjęli intensywne leczenie.


Mimo starannych zabiegów medycznych, nadal nie jest jasne, co było przyczyną poparzeń i jak doszło do tego tragicznego wypadku. Rodzice opisują brak jasnych wyjaśnień ze strony placówki oraz szokujący stan, w jakim zastali swoją córkę.


Przedszkole Kids&Co wydało oświadczenie, w którym zapewnia, że od samego początku współpracuje z rodziną dziewczynki i służbami w celu wyjaśnienia sprawy. Prezes placówki, Piotr Kulikowski, podkreślał, że podjęto dodatkowe środki ostrożności, aby zapobiec podobnym incydentom w przyszłości.


Policja również wszczęła dochodzenie w sprawie, mające na celu wyjaśnienie okoliczności wypadku. Jest to sprawa skomplikowana, a władze oczekują na szczegółowe informacje od jednostki policji zajmującej się tym przypadkiem.


Obecnie Solomia jest pod opieką medyczną i rehabilitacyjną, a jej stan zdrowia ulega poprawie. Jednakże całe wydarzenie pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi i budzi ogromne zaniepokojenie wśród rodziców oraz społeczności lokalnej.


Cała sprawa jest nadal w toku, a rodzice dziewczynki oraz placówka przedszkolna czekają na dalsze ustalenia w tej tragicznej sprawie.


To też może cię zainteresować: Małgorzata Rozenek mierzy się z problemami. Gwiazda znalazła się w zawodowych tarapatach. Może nie dostać kolejnej szansy. Ma jednak pewien plan


Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Disco polo znika z TVP. Magda Narożna zabiera głos w sprawie. Fani w rozpaczy