Koniec disco polo w TVP! Popularna "Wakacyjna trasa Dwójki" ustąpiła miejsca "Polskim Biesiadom", co wywołało lawinę komentarzy wśród fanów gatunku. Głos w tej sprawie zabrała Magda Narożna, gwiazda zespołu "Piękni i młodzi", wieszcząc rychły powrót disco polo na antenę.


Telewizja Polska pożegnała się z disco polo. Decyzja ta spotkała się z dużym oburzeniem fanów gatunku, którzy od lat tłumnie gromadzili się na koncertach organizowanych przez TVP. "Wakacyjna trasa Dwójki", będąca niegdyś synonimem wakacyjnej rozrywki, na dobre zniknęła z ramówki.


W jej miejsce pojawiły się "Polskie Biesiady", skupiające się na tradycyjnej muzyce ludowej. Publiczny nadawca tłumaczy, że zmiana ma na celu dotarcie do szerszej publiczności.
Gwiazdy disco polo nie kryją rozczarowania decyzją TVP. Zenek Martyniuk, jeden z najpopularniejszych artystów gatunku, w rozmowie z "Plejadą" przyznał, że występy w "Wakacyjnej trasie Dwójki" były wyróżnieniem, a sama trasa cieszyła się ogromną popularnością.


Magda Narożna, wokalistka zespołu "Piękni i młodzi", w rozmowie z "Faktem" nie kryje obaw o przyszłość disco polo w TVP. Wierzy jednak, że gatunek ten zdoła się odrodzić i wrócić na antenę.


"Mam nadzieję, że tak nie będzie. Jeżeli tak będzie, to myślę, że szybko powrócą do formuły, która była połączona z muzyką disco. Muzyka disco wielokrotnie przeżywała ogromne wzloty i jakieś tam chwilowe upadki. Myślę, że muzyka musi się też wymieniać, musi falować, musi się coś dziać. Muzyka disco i tak wróci do łask." - przekonuje Narożna.


Wokalistka podkreśla również znaczenie disco polo dla polskiej kultury i potrzebę radosnej muzyki, która pozwala ludziom oderwać się od codziennych trosk.


"Dużo też gdzieś tych zagranicznych utworów jest bardzo mocno popularyzowane w Polsce. Super, ja też słucham różnej muzyki, ale jednak ten nasz akcent polski jest potrzebny. Myślę, że Polska powinna być dumna, że ma tę muzykę disco." - dodaje.


Czy słowa Magdy Narożnej okażą się prorocze? Czas pokaże, czy disco polo zdoła ponownie podbić serca widzów TVP.

To też może cię zainteresować: Wiosna tuż tuż, a wraz z nią budzą się kleszcze. Posiadacze pewnej grupy krwi muszą szczególnie uważać. Przyciągają kleszcze niczym magnes. Dlaczego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Bracia Golec ujawnili całą prawdę. Takiego nikt nie oczekiwał