Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) zakończyła 32. edycję swojego niezwykłego święta dobroczynności, które od lat łączy Polaków w hołdzie dla zdrowia publicznego. Tegoroczny cel - zebranie funduszy na nowoczesny sprzęt medyczny do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych, stał się sensem zjednoczonej działalności, informuje Goniec.

Hasło przewodnie 32. Finału brzmiało: "Tu wszystko gra! OK! Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych". Kiedy Jerzy Owsiak, niezmordowany lider WOŚP, ogłosił, że znów stawia sobie za cel wsparcie polskiej służby zdrowia, Polacy odpowiedzieli natychmiast, dokładając swoje cegiełki do wspólnej inicjatywy.

Środki zebrane podczas 32. Finału, osiągając imponującą kwotę 121 168 285 zł, otworzą nowe możliwości dla służby zdrowia w zakresie diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc. Ta hojność ludzi o dobrych sercach przekłada się bezpośrednio na ratowanie życia wielu Polaków.

WOŚP, od debiutu 3 stycznia 1993 roku, stała się symbolikią jedności społeczeństwa w działaniu na rzecz zdrowia. Pierwszy sukces 1. Finału, z zebraną kwotą 3 773 443,38 złotych, był fundamentem dla przyszłych triumfów. Jerzy Owsiak podkreśla, że każda zebrana złotówka, niezależnie od tego, czy to 30 lat temu, czy podczas ostatniego finału, ma ogromne znaczenie.

31. Finały WOŚP przyniosły blisko 2 miliardy złotych, umożliwiając zakup 71,5 tys. urządzeń medycznych. Obecnie, co piąty sprzęt w polskich szpitalach ozdobiony jest naklejką WOŚP. Działania Jerzego Owsiaka i darczyńców wsparły różne dziedziny medycyny, od onkologii dziecięcej po psychiatrię, geriatrię, neonatologię, ortopedię i traumatologię.

WOŚP, symbol jedności w walce o zdrowie, przetrwała trzy dekady, stając się nie tylko wyjątkowym corocznym wydarzeniem, ale również trwałym źródłem siły dla polskiej służby zdrowia. Niech każde "OK!" podczas finału będzie obietnicą dalszych sukcesów i poprawy stanu zdrowia społeczeństwa.

To też może cię zinteresować: Krystyna Pawłowicz skrytykowała WOŚP. W sieci zawrzało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Papież zdecydował się na odważny krok w kwestii ślubów kościelnych. Jego decyzja ma pomóc parom w „uporządkowaniu życia”. To przełom dla wiernych