W Polsce, 28 stycznia stanowi szczególny dzień, bowiem obchodzony jest 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Tradycyjnie tego dnia nie tylko demonstruje się ogromną hojność, ale również pojawiają się kontrowersje związane z zaangażowaniem Jurka Owsiaka. Jednym z głosów krytycznych wobec fundacji był wpis sędziny Krystyny Pawłowicz, który nie przeszedł bez echa.

32. finał WOŚP już dziś

28 stycznia, finał WOŚP będzie transmitowany nie tylko przez TVN, ale także przez państwową telewizję. Celem jest zebranie funduszy na zakup sprzętu wspomagającego rehabilitację, diagnozowanie i leczenie chorób płuc na oddziałach pulmonologicznych.

Mimo że Polacy corocznie hojnie wspierają fundację z prywatnych środków, Krystyna Pawłowicz nie zamierza dołączyć do tego grona. Jakie słowa stały się iskrą do zażartej dyskusji pomiędzy nią a zwolennikami Jurka Owsiaka?

Krystyna Pawłowicz krytykuje WOŚP

Jako sędzia Trybunału Konstytucyjnego, oczekuje się od Krystyny Pawłowicz bezstronności, jednak w przypadku WOŚP postanowiła wyrazić swoje zdanie. Wirtualnej społeczności poinformowała, że nie przekaże darowizny na WOŚP. Choć sama decyzja nie jest zaskakująca, kontrowersje wzbudził absurdalny powód, dla którego działaczka PiS odmówiła wsparcia.

W niedzielę wesprę CARITAS - ogłosiła, a fundację Jurka Owsiaka określiła krzywdzącym określeniem:

"Ośmieszających moją wiarą i drwiących z niej nie wesprę" - skwitowała.

Reakcje internautów

Tym razem Krystyna Pawłowicz nie zyskała znaczącego wsparcia swoich zwolenników. Pomimo pewnych głosów wspierających Caritas zamiast WOŚP, większość komentujących jednomyślnie stwierdziła, że wynagrodzenie byłej posłanki pochodzi z podatków wszystkich obywateli.

"My wesprzemy, na pani pensje to pracują wszyscy Polacy" - zarzucono.

Krystyna Pawłowicz nie pozostała dłużna. Odpowiedziała konfrontacyjnie, podkreślając, że pracuje na swoje utrzymanie od 50 lat, a w stosunku do niektórych użytkowników użyła złośliwych sformułowań.

Jakie jest Wasze zdanie na temat tego kontrowersyjnego zachowania?

To też może cię zinteresować: Wyszło na jaw z kim zatańczy Marcin Hakiel. Były mąż Kasi Cichopek wraca na parkiet „Tańca z Gwiazdami” już wiosną. To będzie spore zaskoczenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wyszło na jaw z kim zatańczy Marcin Hakiel. Były mąż Kasi Cichopek wraca na parkiet „Tańca z Gwiazdami” już wiosną. To będzie spore zaskoczenie