W większości polskich parafii wizyty duszpasterskie rozpoczynały się po Świętach Bożego Narodzenia. Jak wskazuje portal „Super Express”, prawo kanoniczne nie wskazuje dokładnego terminu ich odbycia, dlatego część duchownych odwiedzi swoich wiernych jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Tak będzie między innymi w warszawskiej dzielnicy Muranów, gdzie kolęda ruszy już 20 grudnia. Z tej okazji księża wydali specjalne oświadczenie, które wywołało spore poruszenie wśród wiernych.

Zaczynają się wizyty kolędowe

W najbliższą niedzielę będziemy obchodzili Wigilię, która inauguruje obchody Świąt Bożego Narodzenia. Po świętach w większości parafii w Polsce rozpoczynają się wizyty duszpasterskie, popularnie określanych mianem kolędy. W tym roku księża z jednej z warszawskich dzielnic postanowili odwiedzić swoich wiernych wcześniej.

Zmienił się nie tylko czas wizyt, ale także sposób informowania o nich swoich wiernych. Do tej pory parafianie o terminie kolędy i wszystkimi związanymi z tym rzeczami, informowali w trakcie ogłoszeń parafialnych. Teraz część duchownych decyduje się komunikować z wiernymi w nieco inny sposób. Na warszawskim Muranowie kapłani wywiesili na klatce schodowej kartkę.

Znalazła się tam informacja nie tylko o dacie wizyty kolędowej, ale także informacja o pieniądzach.

Wizyty kolędowe/YouTube @Planeta Faktów
Wizyty kolędowe/YouTube @Planeta Faktów
Wizyty kolędowe/YouTube @Planeta Faktów

Ogłoszenie księży z warszawskiego Muranowa wywołało w sieci burzę. Internauci mocno podzieleni

Ogłoszenie zostało podpisane przez księży z warszawskiej parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Wspomnieli w nim nie tylko o odwiedzinach w domach swoich parafian, ale i o kwestiach finansowych.

„Drodzy parafianie! Nie chcemy kierować się korzyścią materialną. Nie chcemy zmieniać waszych przekonań. Pragniemy tylko błogosławić was i wasze domy” – można przeczytać we wspomnianym ogłoszeniu.

Nie wszyscy internauci zrzeszeni w grupie Mieszkańcy Muranowa przyjęli informację kapłanów ze zrozumieniem i aprobatom. Bo choć pojawiły się komentarze „miło, że jest informacja”, to nie brakowało głosów, że „żadna inna organizacja religijna nie zaśmieca całego miasta takimi ogłoszeniami i nie niszczy w ten sposób drzwi i elewacji”.

A wy, co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Starsza kobieta postanowiła pokazać kapłanowi, gdzie jest jego miejsce. Tymi słowami zwróciła się do duchownego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Zdecydowałam się urodzić dziecko w wieku 50 lat. Moja córka i krewni przestali się do mnie odzywać

O tym się mówi: Beata Kozidrak przeżyła trudne chwile. Co się stało w życiu piosenkarki