Wstrząsająca tragedia dotknęła Krotoszyn – 27-letnia Ukrainka zmarła w miejscowym szpitalu po porodzie. Informacje o dramacie potwierdził oficer prasowy krotoszyńskiej policji, asp. sztab. Piotr Szczepaniak, który w czwartek, 14 grudnia, poinformował, że policja na polecenie prokuratury prowadzi śledztwo, zabezpieczając dokumentację medyczną.

Zgłoszenie do szpitala nastąpiło na początku bieżącego tygodnia, kiedy to 27-letnia kobieta w 33. tygodniu ciąży trafiła na oddział ginekologiczny z powodu złego samopoczucia. Mąż pacjentki przywiózł ją do szpitala, gdzie lekarze, po przeprowadzeniu badań, zdecydowali się na cesarskie cięcie w celu przeprowadzenia porodu. Niestety, tragiczne zakończenie tego przedwczesnego porodu wstrząsnęło społecznością lokalną.

Polska Agencja Prasowa przekazała informacje, że szpital nie zawiadomił ani policji, ani prokuratury o zgonie pacjentki. Zgodnie z Ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej, szpital ma obowiązek jedynie powiadomić osoby najbliższe. Rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Łodzi, prokurator Krzysztof Bukowiecki, wyjaśnił, że w przypadku podejrzenia, iż zgon nastąpił na skutek czynu zabronionego, należy zawiadomić organy ścigania. W tej sytuacji brak jednak jednoznacznej decyzji lekarza stwierdzającego zgonu.

Dyrekcja szpitala nie udzieliła komentarza w sprawie przyczyny śmierci pacjentki. Niemniej jednak, funkcjonariusze krotoszyńskiej policji obecni są w placówce, zabezpieczając dokumentację medyczną na polecenie prokuratury.

Przesłuchanie lekarzy oraz dogłębne wyjaśnienie okoliczności śmierci Ukrainki pozostają w gestii śledczych. Tymczasem dziecko, które przyszło na świat w dramatycznych okolicznościach, zostało przetransportowane do ostrowskiego szpitala na oddział neonatologiczny z objawami niedotlenienia. Tragiczne wydarzenie w Krotoszynie budzi zrozumiałe pytania dotyczące przebiegu opieki medycznej oraz bezpieczeństwa pacjentek w miejscowych placówkach zdrowotnych.

To też może cię zainteresować: Nie taki zwykły wyjazd: Maciej Kurzajewski dołączył do Katarzyny Cichopek. Czyżby oznaczało to, że zakochani szykują się do ślubu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Papież Franciszek ma poważne problemy zdrowotne. Czy abdykacja Ojca Świętego jest bliska