Dramatyczne chwile we wrocławskiej dzielnicy Krzyki zakończyły się zatrzymaniem 44-letniego Maksymiliana F., który był poszukiwany po piątkowej strzelaninie. Informacje te przekazała policja, podkreślając, że obława zakończyła się sukcesem, a sam Maksymilian F. został schwytany na ul. Kanałowej.

Piątkowe wydarzenia wstrząsnęły społecznością, gdy Maksymilian F. miał postrzelić z broni dwóch funkcjonariuszy, których stan zdrowia określono jako krytyczny. Po kilku godzinach intensywnych poszukiwań, polska policja skutecznie zatrzymała poszukiwanego sprawcę.

Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, skomentował zatrzymanie Maksymiliana F. na mediach społecznościowych, ogłaszając: "Bandzior złapany. Teraz pozostaje modlić się o zdrowie chłopaków."

Cała sytuacja skłoniła policję do podjęcia obszernych działań. Blokowano liczne ulice, a nawet funkcjonariuszy, którzy mieli wolne, skierowano do akcji. Kontrole obejmowały również pojazdy opuszczające Wrocław. Celem było zatrzymanie 44-latka, znanego z przestępstw oszustw i kradzieży, który w nocy zaatakował dwóch eskortujących go policjantów.

Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu relacjonował, że zatrzymanie nastąpiło po pościgu, gdy policjanci zauważyli Maksymiliana F. i podjęli bieg za nim, a ten próbował się uciec.

Warto przypomnieć, że Komendant Główny Policji wyznaczył nagrodę w wysokości 100 tys. złotych za wskazanie miejsca pobytu Maksymiliana F. Dodatkowo, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało alerty ostrzegawcze do mieszkańców Wrocławia i okolic, zawierające rysopis mężczyzny oraz informacje o możliwej zmianie jego wyglądu.

Obecnie, gdy Maksymilian F. jest już w rękach organów ścigania, społeczność oczekuje na rozwinięcie wydarzeń i informacje dotyczące stanu zdrowia rannych funkcjonariuszy. Sprawcy strzelaniny może grozić dożywocie, a szczegóły postępowania w tej sprawie są nadal przedmiotem bieżącego śledztwa.

Jak informował portal "Życie News": Marcin Prokop zabrał głos w sprawie Szymona Hołowni. "Byłeś drewnem, no, byłeś Pinokiem"

Przypomnij sobie: Niebywałe wieści o pewnej 70-letniej kobiecie. Seniorka powitała na świecie bliźnięta. Trzy lata wcześniej została matką pierwszy raz. Jak to możliwe