W ostatnich dniach mamy do czynienia z zimową aurą. Jak wskazuje portal "O2", jest to czas, w którym powinniśmy pamiętać o odśnieżaniu dachów, usuwaniu z ich krawędzi sopli lodu i nawisów śnieżnych. Kontrole ruszyły. Każdy, kto zaniedba ciążących na nim obowiązków, musi się liczyć z karą grzywny.

O tym należy pamiętać zimą!

W ostatnich dniach mamy do czynienia z atakiem zimy. Praktycznie na obszarze całego kraju mieliśmy do czynienia z opadami śniegu, które miejscami były dość obfite. Niestety w wielu miejscach mogliśmy zobaczyć nawisy śnieżne, sople lodu i spore ilości śniegu na dachach. Zgodnie z prawem, administratorzy budynków zobowiązani są do usunięcia nadmiaru śniegu.

Należy zadbać o usunięcie sopli lodowych, które stanowią realne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia przechodniów, na których mogą spaść. Przedstawiciele nadzoru budowlanego wskazują również, że duża ilość śniegu zalegająca na dachach stanowi ogromne obciążenie dla konstrukcji dachu.

O ile waga świeżego puchu nie jest duża, to już mokry, zlodowaciały śnieg może osiągać wagę nawet 800 kg na każdy metr sześcienny. O tym, jak duże to zagrożenie mieli okazję przekonać się mieszkańcy domu w miejscowości Rdzawka (okolice Rabki-Zdroju, powita nowotarski, woj. małopolskie). Dach runął tu pod ciężarem dużej ilości śniegu.

Zaśnieżony śnieg/YouTube @viralhog
Zaśnieżony śnieg/YouTube @viralhog
Zaśnieżony śnieg/YouTube @viralhog

Ruszyły kontrole

W związku z zimową aurą panującą w naszym kraju, ruszyły kontrole, które sprawdzają, czy administratorzy budynków wywiązują się z nałożonych na nich obowiązków. Jeśli nie usuniemy sopli, nawisów, czy śniegu z dachów nieruchomości, musimy liczyć się z karą grzywny w wysokości nawet 5 tysięcy złotych.

Grzywna to nie jedyna kara, jaka grozi nam w przypadku niewywiązania się ze wspomnianych zimowych obowiązków. Inspektor nadzoru budowlanego może skierować naszą sprawę do sądu. Wyrok, jaki można wówczas usłyszeć to rok pozbawienia wolności.

Usuwanie sopli lodu/YouTube @czeladzTV
Usuwanie sopli lodu/YouTube @czeladzTV
Usuwanie sopli lodu/YouTube @czeladzTV

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Prokuratura zabrała głos w sprawie niespodziewanego odejścia Gabriela Seweryna. Pojawiły się nowe informacje w sprawie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Kiedy krewni podzielili majątek babci, Natalia dostała tylko jedno stare pudełko i szkatułkę. Kiedy je otworzyła, zamarła

O tym się mówi: Media obiegły zaskakujące informacje na temat ślubu Katarzyny Cichopek i Macieja Kurzajewskiego. Może być inaczej, niż wszyscy się spodziewają