Od czasu do czasu słyszymy o oburzających sytuacjach, do jakich dochodzi na lekcjach religii. Jak podaje portal "eDziecko", katechetka miała powiedzieć swoim uczniom, że każdy z nich powinien się spowiadać z mycia miejsc intymnych. Sprawa wywołała ogromne poruszenie w sieci, gdzie nagłośniła ją jedna z użytkowniczek Twittera.

Słowa katechetki wywołały ogromne poruszenie

Lekcje religii to temat, który wywołuje wiele emocji i kontrowersji, głównie za sprawą zachowania nauczających go osób, a czasem ich poglądów. Problemem jest to, że wciąż wielu nauczycieli tego przedmiotu nie ma odpowiedniego podejścia do uczniów i nigdy nie powinnoś znaleźć pracy w placówkach edukacyjnych.

Jakiś czas temu pojawiły się liczne głosy, że powinno się zrezygnować ze spowiedzi osób najmłodszych. Głos w sprawie zabrała jedna z użytkowniczek Twittera, dzieląc się własnymi doświadczeniami.

"Katechetka kazała spowiadać się z mycia miejsc intymnych. To nie jest normalne, tym bardziej dla 10 latka, którego łatwo zmanipulować" - napisała dziewczyna, dodając, że dopiero po czasie zwróciła się do rodziców z pytaniem, czy faktycznie mycie jest czymś złym. Jej bliscy nie zostawili sprawy bez reakcji, ale wielu uczniów milczało.

Coraz więcej uczniów rezygnuje z lekcji religii

Statystyki jasno wskazują, że uczniowie coraz częściej rezygnują z lekcji religii. Największy odsetek rezygnacji notuje się w szkołach ponad podstawowych. Jak donosi "Gazeta Wyborcza" w Częstochowie ponad połowa uczniów szkół średnich zrezygnowała z uczęszczania na katechezę.

Podobnie jest w innych miastach, gdzie uczniowie i rodzice masowo wypisują się z lekcji religii.

Lekcja religii/ YouTube: Wszystko Jasne
Lekcja religii/ YouTube: Wszystko Jasne
Lekcja religii/ YouTube: Wszystko Jasne

A wy, jakie macie doświadczenia z lekcji religii? Jak wspominacie te zajęcia?

To też może cię zainteresować: Znamy wyniki sekcji zwłok Grzegorza Borysa. Znana jest przyczyna zgonu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zenon Laskowik przekazał smutną wiadomość. Odeszła niezapomniana legenda polskiego kabaretu. Znany kabareciarz poinformował o odejściu przyjaciela

O tym się mówi:Prokuratura potwierdza. Znaleziono ciało poszukiwanego Grzegorza Borysa. "Funkcjonariusze musieli rozcinać pływające wyspy i dokładnie je sprawdzić"