Dzień Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. Jak przypomina portal "Dom i ogród" wybierając się na cmentarze w ten dzień, powinniśmy w odpowiedni sposób ubrać. Nie wszystko bowiem co założymy, będzie pasowało do miejsca i do okazji. Czego unikać?

W co się ubrać 1 listopada?

Pytanie o strój wybierany na Dzień Wszystkich Świętych nie dotyczy tylko dostosowania ubioru do warunków atmosferycznych, ale przede wszystkim o wybór stosowny do okazji. Zdaniem stylistów i osób zajmujących się etykietą, nie wszystkie stroje przystoją w tym czasie i w tym miejscu.

Tego dnia warto sięgnąć po bardziej eleganckie stroje, z zastrzeżeniem, że należy unikać bogatych zdobień, wyzywających krojów, czy krzykliwych kolorów. Należy wybierać stroje stonowane zarówno pod względem kolorystyki, jak i kroju. Nie oznacza to, że powinniśmy unikać jasnych kolorów.

Cmentarz/YouTube @istotne.pl
Cmentarz/YouTube @istotne.pl
Cmentarz/YouTube @istotne.pl

Styliści radzą

Wiele osób odwiedzając groby bliskich 1 listopada, wybiera sportowy luz. Eksperci wskazują, że nie jest to dobry pomysł. Nie zakładajmy kolorowych sportowych kurtek. Znacznie lepszym wyborem będzie elegancki płaszcz. Jeśli takiego nie mamy, wybierajmy kurtki o stonowanej kolorystyce.

Jeśli chodzi o obuwie, możemy sobie pozwolić na nieco większy luz. Panowie mogą ubrać tego dnia sportowe buty, choć warto wybierać modele w stonowanych odcieniach. Panie mogą włożyć buty na obcasie, choć zważywszy na cmentarne realia, lepiej nie wybierać szpilek, które nie sprawdzą się na grząskim gruncie.

Cmentarz/YouTube @istotne.pl
Cmentarz/YouTube @istotne.pl
Cmentarz/YouTube @istotne.pl

A wy, co sądzicie o strojach zakładanych na cmentarz? Przywiązujecie do tego wagę?

To też może cię zainteresować: Światło dzienne ujrzały szczegóły rozwodu Katarzyny Cichopek i Marcina Hakiela. Aktorka miała przyznać się do zdrady. Co jeszcze wiadomo

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Moja teściowa zrobiła testy DNA mojemu synowi. Nie spodziewała się, że w ten sposób zniszczy swoją rodzinę

O tym się mówi: Papież Franciszek nie przebierał w słowach. Mówił o kapłanach, którzy zmieniają kościół w "firmę do spraw różnych usług"