Jak podaje portal "Goniec", mężczyzna przeszedł zabieg usunięcia zmiany skórnej, która miała zostać poddana badaniu histopatologicznemu. Pacjent wielokrotnie miał kontaktować się z placówką, żeby dowiedzieć się o wynik badania. Za każdym razem wskazywano, że jeśli wynik będzie niepokojący, z pewnością ktoś się z nim skontaktuje. Dziś rodzina mężczyzny walczy ramię w ramię z Rzecznikiem Praw Pacjenta o zadośćuczynienie za doznane krzywdy. Mężczyzna zmarł z powodu złośliwego nowotworu.

Przychodnia nie przekazała pacjentowi wyników badania

W 2018 roku 41-letni pacjent poddał się zabiegowi usunięcia zmiany skórnej. Wycinek miał zostać poddany badaniu histopatologicznemu. Wyniki miły trafić do pacjenta w ciągu czterech tygodni. Niestety tak się nie stało. Po upływie terminu pacjent trzykrotnie dopytywał o wynik badania.

Za każdym razem otrzymywał informację, że do placówki wynik jeszcze nie dotarł. Zapewniano go również, że jeśli wynik będzie alarmujący, to z pewnością otrzyma taką informację od personelu placówki. Mężczyzna żył przez cztery lata w przeświadczeniu, że zmiana, którą u niego wycięto, nie była groźna.

Przychodnia, rejestracja/YouTube @Lidzbark TV
Przychodnia, rejestracja/YouTube @Lidzbark TV
Przychodnia, rejestracja/YouTube @Lidzbark TV

Mężczyzna zmarł na nowotwór złośliwy

Przy jedne z wizyt u lekarza, u mężczyzny zdiagnozowano nowotwór z przerzutami. Kiedy padła diagnoza udał się do placówki po wspomniane wyniki badań histopatologicznych. Okazało się, że wynik jasno wskazywał, że cierpi na czerniaka.

Kilka miesięcy po zdiagnozowaniu choroby nowotworowej, młody mężczyzna zmarł. Jego rodzina zamierza jednak walczyć o sprawiedliwość. Rzecznik Praw Pacjenta przeanalizował sprawę i wskazał, że doszło do poważnego zaniedbania ze strony personelu placówki. Przez brak informacji mężczyzna stracił szanse na szybkie wdrożenie leczenia i szansę na życie.

RPP nie tylko wydał wytyczne dla placówki, ale zdecydował o zaangażowaniu się w postępowanie cywilne, w którym rodzina domaga się zadośćuczynienia za doznane krzywdy oraz naruszenie praw pacjenta.

Szpital/Youtube @Warszawa
Szpital/Youtube @Warszawa
Szpital/Youtube @Warszawa

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Nie na takie wieści liczyli fani Celine Dion. Stan artystki jest coraz poważniejszy. Siostra gwiazdy apeluje o modlitwę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: TVP po raz kolejny uderza w stację TVN. Oberwało się także Andrzejowi Piasecznemu. Stacja odtworzyła nagranie z domu piosenkarza

O tym się mówi: Sandra Kubicka nie była w stanie powstrzymać łez. Wszystko po telefonie od lekarza. "Dlaczego to wszystko dzieje się akurat mi"