Jak przypomina portal "Goniec", w 2022 roku Polską wstrząsnęła śmierć 3,5-letniego Kubusia, który został skatowany. Akt oskarżenia wpłynął właśnie do sądu. Na ławie oskarżonych zasiądą rodzice dziecka, którzy odpowiedzą za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

3,5-letni Kubuś brutalnie skatowany przez rodziców

W połowie lutego ubiegłego roku do radomskiego szpitala trafił 3,5-letni Kubuś. U dziecka doszło do zatrzymania krążenia. Lekarze potwierdzili również uraz głowy. Konieczna okazała się operacja usunięcia krwiaka mózgu. Choć personel medyczny robił wszystko, żeby ocalić życie chłopca, jego serce zatrzymało się na początku marca.

W toku śledztwa ustalono, że chłopiec był rzucany o ścianę i podłogę. Ojciec chłopca nie przyznał się do stawianych mu przez prokuraturę zarzutów, wskazując, że co prawda karał chłopca klapsami, ale miały być to jedyne formy przemocy, jakie stosował wobec syna.

Matka dziecka przyznała się z kolei do braku reakcji na agresyjne zachowanie męża wobec ich syna i niewezwanie policji. Kobieta miała robić wszystko, żeby jak najbardziej umniejszyć swój udział w katowaniu Kubusia.

Akt oskarżenia wpłynął do sądu

Do Sądu Okręgowego w Radomiu wpłynął właśnie akt oskarżenia wobec rodziców skatowanego 3,5-latka. 26-letni Patryk W. będzie odpowiadał za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, a także znęcanie się nad synem.

Matka chłopca, Kinga Ł. oskarżona została o pomocnictwo w zabójstwie ze szczególnym okrucieństwem, a także znęcanie się nad swoim synem. Rodzice Kubusia mogą spędzić resztę życia w więzieniu, bo grozi im dożywocie.

Policja/Youtube @Polska Policja
Policja/Youtube @Polska Policja
Policja/Youtube @Polska Policja

Będziemy was informować o przebiegu postępowania sądowego.

To też może cię zainteresować: Niepokojące doniesienia na temat Krzysztofa Igora Krawczyka. Marian Lichtman potwierdza, że syn jego przyjaciela nie jest w najlepszej formie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Na fanów Violetty Villas czekała miła niespodzianka. W sieci pojawiło się niepublikowane do tej pory zdjęcie artystki

O tym się mówi: Zaginął 16-letni Krzysztof Dymiański. Zrozpaczona matka zwróciła się z poruszającym apelem