Jak informuje portal "Goniec", wrocławska policja wydała pilny komunikat. Alert ma związek z odkryciem niewybuchu z okresu II wojny światowej. Niebezpiecznego odkrycia dokonano w trakcie prac ziemnych, które prowadzono przy ul. Staszica we Wrocławiu. Służby zdecydowały się na przeprowadzenie ewakuacji mieszkańców z kilku ulic miasta. Istnieje "zagrożenie życia i zdrowia".

Ewakuacja w centrum Wrocławia

W pilnym komunikacie wrocławska policja poinformowała mieszkańców, że w piątek 26 maja o godzinie 8:00 rozpocznie się ewakuacja mieszkańców kilku ulic w centrum miasta. Ewakuacja ma związek z sytuacją "zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi, spowodowanym znalezionym przy pl. Staszica we Wrocławiu niewybuchu z okresu II wojny światowej".

Ewakuowani mają zostać wszyscy zamieszkujący lub przebywający na obszarze ulic Reymonta (od ul. Łowickiej do Kleczkowskiej), Kleczkowskiej (od ul. Reymonta do Dębowskiego - ewakuacja nie obejmie osób mieszkających w blokach przy Dębowskiego), Trzebnickiej (od skrzyżowania z ul. Dębickiego do Placu Powstańców Wielkopolskich).

Ewakuacja obejmie także Plac Stanisława Staszica (od placu Powstańców Wielkopolskich do skrzyżowania z ul. św. Wincentego), skręt w prawą stronę na skrzyżowaniu z Pomorską, Plac Stanisława Staszica do ul. Biskupa Tomasza Pierwszego. Ewakuacją objęty zostanie też budynek Przychodni Zdrowia (ul. Łowicka), a także siedziba PGE Kogeneracja S. A.

Policja/Youtube @Polska Policja
Policja/Youtube @Polska Policja
Policja/Youtube @Polska Policja

Miasto zapewnia transport

Mieszkańcy z ewakuowanych budynków będą mogli znaleźć schronienie w trzech autobusach podstawionych w okolice dworca Wrocław Nadodrze. Nimi zostaną przewiezieni w bezpieczne miejsce. Od godziny 8 do 10:30 będzie trwała ewakuacja.

Saperzy mają wkroczyć do akcji o godzinie 11, a więc pół godziny po zakończeniu ewakuacji ludności z zagrożonych obszarów.

Przedstawiciele służb apelują do mieszkańców o zachowanie spokoju i bezwzględne stosowanie się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy koordynujących akcję.

Policja/Youtube @Polska Policja
Policja/Youtube @Polska Policja
Policja/Youtube @Polska Policja

To też może cię zainteresować: Gdyby Dariusz Gnatowski żył, obchodziłby swoje 62 urodziny. Widok mogiły aktora w tym dniu przygnębia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Jackowski nie ma dla nas dobrych wieści. W zapowiedziach jasnowidza najbliższe miesiące malują się w ciemnych barwach

O tym się mówi: Marian Lichtman wyjawił, co dzieje się obecnie z synem Krzysztofa Krawczyka. Artysta był zmuszony do podjęcia istotnej decyzji. To zasmuci wiele osób