Jak przypomina portal "Pomponik", w miniony czwartek media obiegła informacja o śmierci Kacpra Tekieli. Alpinista zginął podczas schodzenia ze szczytu Jungfrau. Tragedia budzi ogromne zainteresowanie mediów nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju, gdzie jest szeroko komentowana. Głos w sprawie śmierci męża Justyny Kowalczyk zabrał Krzysztof Wielicki, który mówi o poważnym błędzie, jaki mógł popełnić Tekieli.

Dramatyczny dzień

18 maja media obiegła informacja o śmierci męża Justyny Kowalczyk. 38-letni Kacper Tekieli zdobywał kolejne alpejskie czterotysięczniki. Niestety wyprawa na szczyt Jungfrau okazała się jego ostatnią. Mężczyzna zginął, pozostawiając pogrążoną w żałobie żonę i półtorarocznego synka.

O okolicznościach wypadku mówił przyjaciel alpinisty, Andrzej Marcisz. Jego zdaniem wypadek mógł mieć bardzo dramatyczny przebieg. Jak stwierdził, Tekieli mógł spaść z lawiną, a że wybrał się na szczyt samotnie, nie było w pobliżu nikogo, kto mógłby mu pomóc. "Mógł zamarzać. To mogła być okropna śmierć" - stwierdził Marcisz.

Wielicki mówi o błędzie, który mógł doprowadzić do tragedii na Jungfrau

Szwajcarska prokuratura bada okoliczności śmierci Kacpra Tekieli. Nie brakuje jednak głosów doświadczonych wspinaczy górskich, którzy mówią o możliwych błędach, jakie mógł popełnić mąż Justyny Kowalczyk.

Krzysztof Wielicki spekuluje, że kluczowe znaczenie mógł mieć błąd popełniony przez Tekielego w trakcie zjazdu ze szczytu. "Po cholerę on te narty brał, to nie wiem. Może chciał szybciej wrócić do żony" - mówił Wielicki w rozmowie z "Faktem", dodając, że być może gdyby Tekieli nie miał ze sobą nart, nie podciąłby deski śnieżnej i bezpiecznie zszedł na dół.

Krzysztof Wielicki/YouTube @DALEJ Martyna Wojciechowska
Krzysztof Wielicki/YouTube @DALEJ Martyna Wojciechowska
Krzysztof Wielicki/YouTube @DALEJ Martyna Wojciechowska

Co sądzici o tej wypowiedzi?

To też może cię zainteresować: Przykre wieści dla fanów polskiego filmu i serialu. Odszedł jeden z najbardziej lubianych aktorów, znany ze „Zmienników” i „Graczyków”. Miał 89 lat

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Joanna Opozda ma nie lada orzech do zgryzienia. Aktorka została z wielkim problemem całkiem sama. Kluczowa dla niej sprawa zdaje się nie mieć końca

O tym się mówi: Maciej Stuhr opublikował w sieci poruszający wpis dotyczący jego ojca. Padły wyjątkowe słowa