Jak podaje portal "Wirtualna Polska", oprawca 8-letniego Kamila z Częstochowy, a także matka chłopca nie będą mieli łatwo za kratami. Prof. Brunon Hołys nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Skazani za zbrodnie dzieciobójstwa zajmują w więziennej hierarchii najniższe miejsce.

Kryminolog zabiera głos w sprawie Kamila z Częstochowy

Prof. Hołys w rozmowie z Polską Agencją Prasową (PAP) nie ukrywa, że sposób, w jaki został skrzywdzony Kamil, nie mieści się w głowie i aż trudno sobie wyobrazić, że ktoś mógł potraktować bezbronne dziecko z takim bestialstwem.

Kryminolog dodał, że władze więzień, gdzie przebywają podejrzani, muszą zapewnić im ochronę, bo z pewnością współwięźniowie nie będą dla nich szczególnie łaskawi i wyrozumiali. "Będą bici, odizolowani od innych, pozbawieni praw, czeka ich psychiczna separacja, a nawet poniżenie" - wylicza ekspert.

Zdaniem Hołysa zarówno ojczym Kamila, jak i jego matka nie mogą liczyć ani na solidarność więźniów, wśród których się znajdą, ani nawet na to, że będą przez nich postrzegani jako ludzie.

Prof. Brunon Hołyst/YouTube @Rzeczpospolita
Prof. Brunon Hołyst/YouTube @Rzeczpospolita
Prof. Brunon Hołyst/YouTube @Rzeczpospolita

Zarzuty dla rodziny Kamila

Po zatrzymaniu Dawida B. i doprowadzeniu go do prokuratury postawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa 8-letniego pasierba, poprzez polewanie go wrzątkiem i sadzanie na rozgrzanym piecu węglowym. Zarzucono mu także znęcanie się nad chłopcem i to ze szczególnym okrucieństwem. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla oskarżonego.

Minister Sprawiedliwości na poniedziałkowej konferencji prasowej poinformował, że wydał polecenie zmiany kwalifikacji czynu ze względu na śmierć 8-letniego Kamila. Jego oprawca może być oskarżony o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

Także matka 8-latka usłyszała prokuratorskie zarzuty. Oskarżono ją o narażenie dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia, a także pomocnictwo mężowi w znęcaniu się nad Kamilem. Podobnie jak Dawid B., jego żona trafiła do aresztu. Oboje przyznali się do zarzucanych im czynów.

Magdalna B./YouTube @Uwaga! TVN
Magdalna B./YouTube @Uwaga! TVN
Magdalna B./YouTube @Uwaga! TVN

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Ryszard Rynkowski nie może liczyć na spokojną emeryturę. Zdradził, jakie świadczenie wypłaca mu ZUS

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. 51-latka po 29 latach zostawiła rodzinę i straciła fortunę. Oszust internetowy podał się za żołnierza. Skradł nie tylko jej serce

O tym się mówi: Matka 8-letniego Kamila z Częstochowy wysłała prośbę do sądu. Odpowiedź mogła być tylko jedna. O co chodzi