Jak podaje portal "Goniec", na sobotę 13 maja zaplanowano pogrzeb 8-letniego Kamila z Częstochowy, który w ostatni poniedziałek przegrał walkę o życie. W związku z tym pojawił się ważny apel do żałobników. Poznajcie szczegóły!

Ostatnie pożegnanie 8-letniego Kamila

3 kwietnia 8-letni Kamil trafił do szpitala, gdzie zaczęła się dramatyczna walka o jego życie. Chłopiec trafił do placówki z połamanymi kończynami i poparzeniami obejmującymi 25 proc. ciała. Od powstania obrażeń do czasu, kiedy zajęli się nimi lekarze, minęło 5 dni, co przyczyniło się do pogorszenia stanu chłopca.

W poniedziałek 8 maja katowickie Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka poinformowało o śmierci chłopca. Przyczyną zgonu miała być niewydolność wielonarządowa. Personel placówki zapewnił, że chłopiec przez cały pobyt w szpitalu przebywał w stanie śpiączki farmakologicznej i nie czuł ogromnego bólu, który towarzyszył jego obrażeniom.

Zbiórka na pogrzeb Kamila

Uroczystości żałobne zaplanowano na sobotę 13 maja. Mają rozpocząć się o godzinie 13 na cmentarzu Kule w Częstochowie. O terminie pogrzebu poinformowano na facebookowej stronie "Przyjaciele Kamilka z Częstochowy". Administrator grupy biorąc pod uwagę sytuację materialną rodziny chłopca, zdecydował się zorganizować zbiórkę.

Poproszono również o to, aby uczestnicy pogrzebu Kamila "przynieśli kolorowe baloniki z helem, które wypuszczone zostaną w niebo, a także maskotki, które kochał".

Co sądzicie o tej inicjatywie?

To też może cię zainteresować: Rzecznik Praw Dziecka zabrał głos w sprawie 8-letniego Kamila z Częstochowy. Na jego słowa zareagował Jerzy Owsiak. Padły mocne słowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ojciec Pio wiele lat temu przekazał ludzkości przepowiednię o końcu świata. Zakonnik miał otrzymać ją od samego Jezusa. Czy zbliża się dzień Sądu

O tym się mówi: Niebywale slowa na antenie telewizji ojca Rydzyka. Jeden z biskupów powiedział wprost, co myśli o pewnej grupie Polaków. Nikt się nie spodziewał