Jak przypomina portal "Lelum", w poniedziałek 8 maja media obiegła informacja o śmierci 8-letniego Kamila z Częstochowy, który został bestialsko skatowany przez swojego ojczyma. Lekarze walczyli o życie poparzonego i pobitego chłopca przez 35 dni. Mimo ich starań i wykorzystania specjalistycznego sprzętu 8-latek zmarł. Informacja ta wstrząsnęła całą Polską. Głos w sprawie zabrali m.in. premier, minister sprawiedliwości i Rzecznik Praw Dziecka. Na słowa tego ostatniego zareagował Jerzy Owsiak. Poznajcie szczegóły!

Rzecznik Praw Dziecka zabiera głos w sprawie śmierci 8-letniego Kamila z Częstochowy

Po śmierci 8-letniego Kamila z Częstochowy głos w jego sprawie zabrał Rzecznik Praw Dziecka. Mikołaj Pawlak za pośrednictwem mediów społecznościowych wyraził swoje oburzenie faktem, że w sprawie chłopca zawiodło tak wiele instytucji i tak wielu ludzi.

Rzecznik przekazał, że analizując akta sprawy, o które wystąpił do sądu po tym, jak Polska dowiedziała się o dramacie Kamila.

"O problemach tej rodziny wiedzieli sąd, kurator i opieka społeczna od 2015 r.!" - napisał na Twitterze Pawlak, dodając, że jest "porażony" tym, jak wiele osób z otoczenia chłopca i jak wiele instytucji, które sprawowały piecze nad jego rodziną, po prostu zawiodło.

"Czy ktoś w ogóle rozmawiał z Kamilem?" - dopytuje w swoim wpisie Rzecznik Praw Dziecka.

Jerzy Owsiak komentuje wpis Rzecznika Praw Dziecka

Jerzy Owsiak nie krył oburzenia faktem, że Mikołaj Pawlak zareagował na dramat chłopca dopiero w chwili jego śmierci, choć o sprawie było głośno od 3 kwietnia, kiedy 8-latek trafił do katowickiej placówki w ciężkim stanie.

Owsiak dodał, że także Rzecznik Praw Dziecka jest częścią niewydolnego systemu, który nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa dzieciom, które padają ofiarami przemocy domowej.

"Drogi Panie, jest Pan rzecznikiem od prawie pięciu lat. To również pytanie do Pana. Niezdarność systemu ochrony takich dzieci, takich rodzin jest ogromna. I to nie po raz pierwszy!" - napisał lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Co sądzicie o tej wymianie zdań?

To też może cię zainteresować: Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie 8-letniego Kamila z Częstochowy. Wydał polecenia ministrom

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Smutne wieści dla fanów programu "Nasz nowy dom". Z formatu znika prowadząca go Katarzyny Dowbor. Z jakiego powodu

O tym się mówi: Dzieci księcia Williama i księżnej Kate skradły show. Internauci oszaleli na punkcie ich zachowania w trakcie koncertu koronacyjnego