Jak informuje portal "Goniec", po śmierci 8-letniego Kamila z Częstochowy minister sprawiedliwości zorganizował specjalną konferencję prasową, na której poinformował, że wydał polecenie o zmianie zarzutów dla Dawida B., który skatował chłopca. Do tej pory prokuratura oskarżała go o usiłowanie zabójstwa. Jak zmieni się kwalifikacja czynu?

Walka o życie Kamila trwała do końca

Lekarze z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach przez 35 dni walczyli o życie 8-letniego Kamila. Chłopiec trafił do placówki z połamanymi kończynami i oparzeniami obejmującymi 25 proc. jego ciała. Rozległość ran, a także fakt, że nie były leczone od razu, doprowadziły do niewydolności wielonarządowej, która była bezpośrednią przyczyną śmierci.

Ojczym Kamila został zatrzymany i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa chłopca. Po śmierci 8-latka kwalifikacja zostanie zmieniona, o czym poinformował na konferencji prasowej minister sprawiedliwości.

Nowe zarzuty dla Dawida B.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że Dawid B. będzie odpowiadał za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem i znęcanie się nad swoim 8-letnim pasierbem.

Ziobro poinformował również, że będzie się domagał surowego ukarania nie tylko samego sprawcy, ale także "wszystkich, którzy mieli świadomość nieprawidłowości, patologicznych zachowań, nie reagowali tak, jak zareagować powinni".

Polityk zapowiedział, że będzie na bieżąco informował opinię publiczną o ustaleniach i krokach podejmowanych przez osoby badające sprawę. Zapowiedział, że wszyscy, którzy przyczynili się do śmierci 8-latka zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio, poniosą za to karę.

Co sądzicie o zapowiedziach Zbigniewa Ziobry?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Przyjechałam do syna o 12 dnia. Synowa jeszcze śpi, a dzieci z nianią. To mnie oburzyło

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Igor Kwiatkowski zareagował na słowa kolegi z kabaretu Paranienormalni. Teraz przeprasza za swoje słowa

O tym się mówi: Ekspert od mowy ciała bez ogródek o zachowaniu księcia Harry’ego podczas koronacji Karola III. Arystokrata miał zachowywać się bardzo nienaturalnie