Jak przypomina portal "Super Express", w ostatnim czasie wiele mówi się na temat Jana Pawła II. W przestrzeni publicznej pojawiają się głosy, że decyzja o kanonizacji Papieża Polaka była podjęta zbyt wcześnie. Przeważa jednak pogląd, że Jan Paweł II był święty i wyniesienie go na ołtarze było słuszną. A co na temat Karola Wojtyły mieli do powiedzenia jego szkolni koledzy?

Trudne doświadczenia

Nie jest tajemnicą, że dzieciństwo Karola Wojtyły naznaczone było trudnymi doświadczeniami. Kiedy miał zaledwie 9 lat, zmarła jego ukochana mama. Na szczęście przyszły papież mógł liczyć na wsparcie ze strony swojego ojca i starszego brata Edmunda. To właśnie bratu Wojtyła zawdzięczał późniejszą miłość do teatru oraz górskich wędrówek.

Zaledwie 3 lata po tym, jak odeszła Emilia Wojtyła, na Karola spadła kolejna rodzinna tragedia. W wieku 26 lat zmarł jego brat. To jednak nie złamało ducha przyszłego papieża, który potrafił podchodzić do życia z nadzieją i znajdować radość w codzienności.

Po latach przyjaciel Jana Pawła II kardynał Stanisław Dziwisz zdradził, co o papieżu mówili jego szkolni przyjaciele. Dla wielu może być to spore zaskoczenie.

Jan Paweł II/YouTube @Dobry Film
Jan Paweł II/YouTube @Dobry Film
Jan Paweł II/YouTube @Dobry Film

Szkolni koledzy zdradzili, jaki był Jan Paweł II

Kardynał Dziwisz w rozmowie z Radiem Maryja zdradził, że przyjaciele Jana Pawła II z liceum wspominają go jako osobę, która na pozór nie różniła się od nich. "Lubił piłkę nożną, turystykę" - mówili, dodając, że było w nim jednocześnie "było w nim coś głębszego".

"To było życie pełne modlitwy, której wartość przez cały czas pogłębiał" - dodawał Dziwisz.

We wspomnianej rozmowie Stanisław Dziwisz zdradził również, jakie relacje miał Jan Paweł II ze swoim następcą Josephem Ratzingerem. Podkreślił, że mieli do siebie wzajemny szacunek i świetnie się rozumieli.

Spodziewaliście się tego?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Kobieta odeszła na blisko pół godziny. Kiedy się wybudziła zapisała trzy ważne słowa. Co takiego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. 5 lat temu pochowałam męża. Po latach odkryłem jego największą tajemnicę

O tym się mówi:Podali to na uroczystości komunijnej swojego dziecka. Goście że zdziwieniem patrzyli na talerz