Jak informuje portal "O2", na targowiskach pojawiły się pierwsze polskie truskawki. Niestety ich wielbicieli może niemile zaskoczyć ich cena. Niestety wszechobecna drożyzna i tu daje o sobie znać. Ile zapłacimy za krajowe owoce?

Pierwsze polskie truskawki pojawiły się na targowiskach

Do tej pory na targowiskach i w sklepach królowały truskawki sprowadzane do naszego kraju zza granicy. Coraz częściej w ofercie pojawiają się polskie truskawki. Wiele osób z pewnością się z tego ucieszy, choć niestety wysoka cena owoców odstraszy dużą część kupujących, którzy uważnie oglądają każdą wydawaną złotówkę.

Na facebookowym profilu "Kobieta w Sadzie" pojawiło się zdjęcie z jednego z warszawskich targowisk, na których za kilogram polskich truskawek trzeba zapłacić aż 44 złote. Zgodnie z informacją zawartą w opisie zdjęcia, fotografia została wykonana we wtorek 25 kwietnia. Pod postem zawrzało.

Internauci mocno podzieleni ceną polskich truskawek

Zdjęcie drogich polskich truskawek wywołało spore poruszenie, czego najlepszym dowodem ilość komentarzy i ton, w jakim były pisane. Część internautów pyta, kogo będzie stać na zakup owoców w takiej cenie? Inni odpowiadają, że "klientów, którzy doceniają smak polskich truskawek, nie brakuje" i z pewnością znajdą się kupcy.

Nie brakuje głosów, że takich cen polskich truskawek można było się spodziewać, bo wszystko mocno drożeje. Rosną koszty produkcji i pracy, co zwykle odbija się na kliencie, który przy kasie musi zapłacić więcej. Dodają, że ceny żywności szybują do góry już od dłuższego czasu, podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych artykułów i usług.

Truskawki/YouTube @Sadownictwo - Sad24
Truskawki/YouTube @Sadownictwo - Sad24
Truskawki/YouTube @Sadownictwo - Sad24

A wy, natknęliście się już na pierwsze polskie truskawki? Ile kosztowały?

To też może cię zainteresować: Nowe informacje w sprawie 8-letniego Kamila z Częstochowy. Biologiczny ojciec chłopca zapowiada sądową walkę o syna

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:Z życia wzięte. Doradziłam synowi rozwód. Posłuchał, ale teraz mam wątpliwości

O tym się mówi: Popularny w sieci duchowny mówi o Pierwszych Komuniach Świętych. Stawia sprawę jasno. "Trzeba to uciąć"