Jak podaje portal "Super Express", w trakcie środowej audiencji generalnej odbywająca się w Watykanie, papież Franciszek zrobił coś, co z pewnością niezwykle ucieszyło ojca Tadeusza Rydzyka. O czym mowa?

Kontrowersyjny duchowny

Ojciec Rydzyk i jego poczynania wywołują w naszym kraju skrajne emocje. Duchowny może pochwalić się sporym gronem sympatyków, choć równie liczna jest grupa jego przeciwników. Toruński redemptorysta nie przejmuje się jednak negatywnymi komentarzami na swój temat i na temat swojego postępowania.

Wiele osób przekonanych jest, że duchowny cieszy się ogromnymi przywilejami zarówno ze strony kościoła, jak i państwa. Duchowny nie raz chwalił się, że cieszył się dobrymi relacjami z Janem Pawłem II. Wygląda na to, że także obecny papież patrzy przychylnie na prowadzoną przez Rydzyka działalność.

Ojciec Tadeusz Rydzyk/ YouTube @ Plotki Rozrywka
Ojciec Tadeusz Rydzyk/ YouTube @ Plotki Rozrywka
Ojciec Tadeusz Rydzyk/ YouTube @ Plotki Rozrywka

Papież Franciszek wspomniał o Radiu Maryja

W trakcie audiencji generalnej papież Franciszek zwrócił się do Polaków, szczególnie wymieniając "pracowników, wolontariuszy i przyjaciół Radia Maryja z Torunia". Papież przypomniał, że w sobotę 25 marca będziemy obchodzić święto Zwiastowania Pańskiego, które w naszym kraju jest również Dniem Świętości Życia.

"Jako znak konieczności ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci Fundacja "Życiu Tak" przekazuje do Zambii poświęcony przeze mnie dziś rano dzwon "Głos Nienarodzonych". Niech jego dźwięk niesie przesłanie o tym, że każde życie jest święte i nienaruszalne. Z serca Wam błogosławię" - dodał Franciszek.

Papież Franciszek/YouTube @Człowiek Absurdalny
Papież Franciszek/YouTube @Człowiek Absurdalny
Papież Franciszek/YouTube @Człowiek Absurdalny

Nie ulega wątpliwości, że dostrzeżenie i docenienie działalności ojca Rydzyka przez papieża Franciszka wpłynie korzystnie nie tylko na nastrój toruńskiego redemptorysty, ale także umocni jego dotychczasową pozycję.

Zgadzacie się z tym?

To też może cię zainteresować: Fatalne proroctwo Nostradamusa na 2023 rok. Wszystko zacząć ma się wiosną

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

Serce młodej kobiety się zatrzymało. Znalazła się wówczas po drugiej stronie. Opowiedziała, czego tam doświadczyła

O tym się mówi: Jak poznali się Dawid i Marta Kubacki. Ich spotkanie było nieuniknione