Jak przypomina portal "Katowice Nasze Miasto", wielu Polaków pokochało Rodzinne Ogródki Działkowe, dzięki którym nawet w mieście można cieszyć się wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Należy jednak pamiętać, że jak wszędzie i tu obowiązują konkretne zasady, których nieprzestrzeganie grozi wysokimi mandatami.

O tym należy pamiętać

Każdego właściciela ogródków działkowych obowiązują nie tylko ogólne przepisy prawa, regulacje zawarta w ustawie o ogródkach działkowych, a wreszcie także regulaminy danego stowarzyszenia ogrodowego.

Każdy właściciel ROD powinien pamiętać, że na ogródkach działkowych zabronione jest prowadzenie wszelkiej działalności gospodarczej, czy innej działalności zarobkowej. Działki i znajdujących się na jej terenie budynków nie wolno wynajmować ani przekazywać do zamieszkania.

Właściciele działek powinni pamiętać, że nie mogą wjeżdżać na teren ogródków działkowych pojazdami mechanicznymi. Wyjątek stanowią przypadki, w których mamy na to zgodę walnego zgromadzenia. Nie należy też parkować poza miejscami do tego wyznaczonymi.

ROD/YouTube @tatakodzi
ROD/YouTube @tatakodzi
ROD/YouTube @tatakodzi

Tego też nie wolno robić na działkach

Zabronione jest również palenie na działce wszelkiego rodzaju resztek roślinnych i innych odpadów. Jeśli zdecydujemy się na taki krok, musimy liczyć się z mandatem karnym sięgającym nawet 500 złotych.

Zabronione jest również przewożenie na teren ogródków działkowych rzeczy, które zaburzają estetykę działki i nie służą do uprawiania roślin. Nie należy zwozić odpadów wielkogabarytowych.

Niedozwolone jest również odpalanie wszelkiego rodzaju materiałów pirotechnicznych, czy wykorzystywania wszelkiego rodzaju broni w obrębie RODO. Nie wolno również przetrzymywać na stałe zwierząt i pozostawiać ich bez nadzoru.

Ogród/YouTube @Naturalnie o ogrodach
Ogród/YouTube @Naturalnie o ogrodach
Ogród/YouTube @Naturalnie o ogrodach

Wiedzieliście o tym?

To też może cię zainteresować: Thomas Thurnbichler tłumaczy słabą formę Piotra Żyły. Czy skoczek nie spełnił pokładanych w nim nadziei

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Duchowny zabrał głos na temat bezdzietnych małżeństw. Kiedy brak potomstwa jest grzechem

O tym się mówi: Nowe informacje w sprawie Marty Kubackiej. Co wiadomo na temat okoliczności, w jakich żona Dawida Kubackiego trafiła do szpitala