Jak przypomina portal "Super Express", Lech Wałęsa nie ukrywa, że wiara stanowi istotny element jego życia. Były prezydent, kiedy tylko pozwala mu na to zdrowie, pojawia się na niedzielnej mszy świętej. W trakcie jednej z ostatnich wizyt w Kościele legendarny przywódca "Solidarności" został zaczepiony przed świątynią przez dziewczynkę. Jak zachował się wobec niej Lech Wałęsa?

Lech Wałęsa regularnie bierze udział w nabożeństwach

Lech Wałęsa, choć od lat jest na emeryturze, nadal pozostaje aktywny. Regularnie prowadzi wykłady i prelekcje, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Stałym punktem jego tygodnia, jest niedzielna wizyta w kościele. Na mszy pojawia się co niedziele, o ile pozwala mu na to stan zdrowia.

Nie inaczej było w ostatnią niedzielę, kiedy Wałęsa został przywieziony pod jedną ze świątyń. Były prezydent tradycyjnie miał na sobie koszulkę z napisem "Konstytucja". Przed wejściem do kościoła stała dziewczynka, która prosiła wiernych o wsparcie finansowe. Jedną z zaczepionych przez nią osób był Lech Wałęsa.

Noblista nie wahał się i wręczył dziewczynce banknot. Po wręczeniu jałmużny Wałęsa wszedł do kościoła, gdzie oddał się modlitwie i chwili zadumy. Choć on sam narzeka na swoją sytuację materialną, nie wahał się ani chwili i pomógł dziewczynce.

Lech Wałęsa/ YouTube @Super Express
Lech Wałęsa/ YouTube @Super Express
Lech Wałęsa/ YouTube @Super Express

Zdjęcia całej sytuacji znajdziecie tutaj.

Lech Wałęsa narzeka na swoją sytuację finansową

Lech Wałęsa jakiś czas temu pożalił się, że szalejąca drożyzna daje się mocno we znaki nawet jemu. Były prezydent stwierdził, że co prawda nie on robi zakupy, bo to zajęcie jego żony, ale i tak przerażają go ceny produktów spożywczych.

Wałęsa dodał również, że odczuwa pogorszenie swojej sytuacji materialnej przede wszystkim w tym, że dostaje "znacznie mniejsze porcje do zjedzenia na śniadania, obiady i kolacje".

Lech Wałęsa/Youtube @Centrum Myśli Jana Pawła II
Lech Wałęsa/Youtube @Centrum Myśli Jana Pawła II
Lech Wałęsa/Youtube @Centrum Myśli Jana Pawła II

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Gorąca atmosfera w małżeństwie Sławomira i Kajry. Gwiazdorska para nie jest w stanie uniknąć kłótni. Mówią wprost o srogich awanturach w swoim domu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Część seniorów szczególnie skorzysta z waloryzacji świadczeń emerytalnych. Wprowadzono nowe zasady wypłat emerytur. Kto dostanie więcej pieniędzy

O tym się mówi:Paulina Smaszcz ogłosiła zwycięstwo. "Mój były mąż wreszcie zrozumiał". O co dokładnie chodzi