Jak przypomina portal "Super Express", materiał "Franciszkańska 3" wyemitowany przez stację TVN24 wywołał sporo szumu. Politycy obecnego obozu władzy i sympatyzujący z nimi publicyści uznali, że materiał godzi w dobre imię Jana Pawła II, a zarzuty, jakie pojawiły się w reportażu to nic innego jak kłamstwa. Jasne stanowisko w tej sprawie zabiera również premier Mateusz Morawiecki, który uznaje, że tym tematem wywołana zostanie "wojna cywilizacyjna". Głos w sprawie zabrał również były nauczyciel obecnego premiera. Co miał do powiedzenia?

Mateusz Morawiecki występuje w obronie Jana Pawła II

Materiał stacji TVN24 wywołał ożywioną decyzję na temat papieża Jana Pawła II. Kwestie tuszowania nadużyć w kościele przez kardynała Wojtyłę budzi sporo emocji. Jedni podchodzą do tego ze spokojem, wskazując, że sprawa wymaga zbadania. Politycy obozu władzy traktują wyniki pracy dziennikarza jak zamach na dobre imię Papieża Polaka.

Premier Morawiecki podkreśla, że swoim materiałem godzącym w pamięć o Janie Pawle II prowadzi do "wojny cywilizacyjnej". Dowodem na to mają być pojawiające się postulaty o zmianę nazw ulic, czy zmiany patronatu szkół noszących imię Jana Pawła II.

"Zmiana nazw ulic, zmiana patrona szkół, pozbawianie honorowego obywatelstwa, burzenie pomników? I to kogo? Najznakomitszego z rodaków w historii Polski? Naszego brata? Naszego przewodnika? Pogromcę totalitarnego komunizmu? Świętego Jana Pawła II? Serio?" - grzmi Morawiecki.

Mateusz Morawiecki. Źródło: youtube.com
Mateusz Morawiecki. Źródło: youtube.com
Mateusz Morawiecki. Źródło: youtube.com

Były nauczyciel premiera zabiera głos

Nie wszystkim aktywność premiera Morawieckiego w tym zakresie się podoba. Były nauczyciel obecnego premiera i wciąż czynny pedagog przyznał, że wspólnie z uczniami poruszał ten temat na lekcji. Stwierdził, że czas już poznać prawdę na temat tego, co działo się w kościele w tamtych czasach.

Nie pozostawił też suchej nitki na swoim byłym uczniu. "Szczerze to nie mam już sił do tego Mateusza. To jest moja porażka pedagogiczna. Człowiek się tylko wstydzi za niego. I nie mam ochoty komentować jego kolejnych bzdur" - powiedział Pan Marek Jędrychowski w rozmowie z portalem "Onet".

Premier Morawiecki/Youtube @GOSSIP TV
Premier Morawiecki/Youtube @GOSSIP TV
Premier Morawiecki/Youtube @GOSSIP TV

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Marcin Hakiel skonfrontował się z medialnymi doniesieniami. Zdradził, czy spotkanie z Maciejem Kurzajewskim faktycznie miało miejsce

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Podczas operacji kobieta przeszła na "drugą stronę". Opowiedziała, co ją tam spotkało

O tym się mówi: Anna Jantar w chwili katastrofy miała przy sobie wyjątkowy list. Jego autorem był jej mąż. Po latach ujawniono jego treść