Jak podaje portal "Goniec", kardynała Stanisława Dziwisza wprawił internautów w osłupienie. Duchowny pozwolił sobie na zachowanie, które nie tylko nie przystoi duchownemu, ale i człowiekowi. Całe zdarzenie zostało nagrane. Internauci nie kryją oburzenia.

Rocznica wyboru papieża Franciszka

Kardynał Stanisław Dziwisz coraz częściej mierzy się z ogromną krytyką. Ostatnio falę oburzenia wywołało jego zachowanie, które zostało uwiecznione na nagraniu wykonanym w czasie celebracji Narodowego Święta Watykanu.

Uroczystość organizowana jest w rocznicę wyboru papieża. Obecny Ojciec Święty został wybrany 13 marca 2013 roku. 10. rocznicę wyboru Franciszka na biskupa Rzymu, polscy hierarchowie świętowali w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Kardynał Stanisław Dziwisz/YouTube @Archidiecezja Krakowska
Kardynał Stanisław Dziwisz/YouTube @Archidiecezja Krakowska
Kardynał Stanisław Dziwisz/YouTube @Archidiecezja Krakowska

Zachowanie kardynała Dziwisza oburzyło internautów

Mszę świetą można było obejrzeć w sieci, za pośrednictwem serwisu YouTube, który prowadził transmisje na żywo. Między innymi dzięki temu, udało się wychwycić karygodne zachowanie kardynała Dziwisza.

Na wspomnianym wideo widać, jak jeden z duchownych biorących udział w uroczystości, zaproponował kardynałowi Dziwiszowi pomocną dłoń przy schodzeniu ze schodów. Były już metropolita krakowski odrzucił pomoc kapłana, robiąc to w mało delikatny sposób, bo uderzając duchownego w dłonie.

Trudno się dziwić, że zachowanie kardynała Dziwisza spotkało się z ostrą krytyką ze strony internautów, którzy nie pozostawiają na nim suchej nitki.

"Ciężko było powiedzieć, nie dziękuję, poradzę sobie"? - dopytywała jedna z internautek pod nagraniem z zajścia, zamieszczonym w serwisie TikTok. Pojawił się jednak głos w obronie duchownego, wskazujący, że starsi ludzie już tak mają.

@pan.koscielny

dla mnie jako katolika to co robi episkopatu jest po prostu przykre :( dobrze, że nowe pokolenie biskupów nie jest tak odklejone i umie samemu gdzieś pojechać i kawę zrobić

♬ dźwięk oryginalny - Filip P. Łuczak

A wy, co sądzicie o zachowaniu kardynała Dziwisza?

To też może cię zainteresować: Justyna Żyła pokazała zdjęcie ze znanym skoczkiem. Wiele osób nie ma pojęcia, co tak naprawdę łączy tę dwójkę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Teściowa zajrzała do naszych szaf i zrobiła czystki. Wyrzuciła pościele i moją bieliznę

O tym się mówi: Sieć obiegło nagranie z jednej z polskich świątyń. Zachowanie nastolatka widocznego na filmie, nie mieści się w głowie