Jak przypomina portal "Super Express", w roku wyborczym nie brakuje politycznych emocji. Jednym z tematów, który rozgrzał polską scenę polityczną do czerwoności, był materiał dziennikarski poświęcony kardynałowi Karolowi Wojtyle. W piątek duże zainteresowanie wzbudziło ogłoszenie rzecznika PiS-u zapowiadające niespodziewane oświadczenie prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego

Dokładnie w południe Jarosław Kaczyński wydał niespodziewane oświadczenie. Na scenie pojawił się nie tylko prezes PiS-u, ale także jego współpracownicy, w tym m.in. Jacek Sasin, Mariusz Błaszczak, Piotr Gliński, a także premier Mateusz Morawiecki. Tuż przed tym, jak Kaczyński zabrał głos, przedstawiono najnowszy spot partii.

Wypowiedź prezesa Kaczyńskiego nawiązywała do spotu i do rozmów, jakie odbywa z Polakami. Podkreślił, że tworzony przez jego partie program w przeszłości i teraz, jest odpowiedzią na zgłaszane przez obywateli postulaty. Jarosław Kaczyński przekonywał, że to, o co proszą go Polacy, jego partia przekłada w działania.

Lepsza niż 8 lat temu

Jarosław Kaczyński podsumował blisko 8 lat rządów obozu Zjednoczonej Prawicy. "Mogę uczciwie powiedzieć, że po roku 2015 to już była taka zmiana, że ten realny ustrój gospodarczo-społeczny Polski w ciągu tych lat się zmienił" - stwierdził polityk.

Postawił śmiałą tezę, że rządzącym udało się ograniczyć mechanizm, w którym grupy uprzywilejowane przejmują dobra, do których nie są one uprawnione. Kaczyński stwierdził, że po dwóch kadencjach Polska jest lepsza niż była przed nimi.

Jednocześnie Kaczyński stwierdził, że przed naszym krajem stoją wyzwania związane z najpoważniejszymi problemami, wśród których prezes wymienił kryzys ekonomiczny, wysoką inflację, a także konflikt zbrojny na Ukrainie.

Jarosław Kaczyński i działacze PiS/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński i działacze PiS/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński i działacze PiS/YouTube @Janusz Jaskółka

Na koniec Kaczyński zapowiedział, że politycy jego ugrupowania wyruszają w Polskę, aby rozmawiać z Polakami.

Co sądzicie o wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego?

To też może cię zainteresować: Fani Magdy Narożnej nie kryją zachwytu. Piosenkarka pochwaliła się spektakularną metamorfozą

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Raz w życiu odważyła się skrytykować synową. To wystarczyło, by straciła kontakt z synem i wnuczką na 15 lat

O tym się mówi: Antoni Królikowski przerywa milczenie. Aktor wydał oświadczenie w sprawie zarzutów stawianych mu przez prokuraturę